Connect with us

Zabawa

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda Dzwonów” w serwisie Netflix

Published

on

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda Dzwonów” w serwisie Netflix

Ukraińsko-polski dramat historyczny „Kolęda dzwonów”, skupiający się na wydarzeniach II wojny światowej, będzie miał swoją premierę w serwisie streamingowym Netflix 13 grudnia, umożliwiając widzom na całym świecie obejrzenie filmu, którego premiera odbyła się w języku ukraińskim. Zobacz kina w styczeń 2023 r.

W filmie występują polscy i ukraińscy aktorzy, którzy mówią po polsku, ukraińsku, niemiecku i jidysz. Akcja rozgrywa się w Iwano-Frankowsku, a następnie w Stanisławowie w 1938 roku, kiedy nazistowskie Niemcy rozpoczynają kampanię podboju i zawierają układ ze Związkiem Radzieckim o podziale Polski na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Od tego czasu rząd Stanisława, podobnie jak otaczający go świat, zmienił się szybko.

Film opowiada historię jedności kulturowej trzech rodzin: ukraińskiej, polskiej i żydowskiej. W obliczu zła i okrucieństwa jednoczą się w walce o przetrwanie, starając się jednocześnie zachować nadzieję na spokojną i świetlaną przyszłość. Ukraińska melodia Carol of the Bells, od której wziął się tytuł filmu, staje się dla bohaterów filmu symbolem dobroci i światła.

To zbiorowy obraz prawdziwych historii z przełomu lat 30. i 40. XX wieku – powiedziała reżyserka filmu Olesia Morhunets-Isaienko.

Przeczytaj także: „Mavka: Leśna pieśń”, hitowy film animowany na Ukrainie, ma swoją premierę w serwisie Netflix

W obsadzie znajdują się ukraińscy i polscy aktorzy: Yana Korolova, Andrii Mostrenko, Polina Hromova, Anastasiia Mateshko, Joanna Opozda, Myroslav Hanychovskyi, Khrystyna Ushytska, Oksana Mukha, Alla Binyeeva, Tomasz Sobczak, Yevheniia Solodovnyk, Tetiana Krulikovsky, Darina Haladiuk, Milana Haladiuk, Andrii Isayenko i inni.

Światowa premiera Kolędy miała miejsce 4 marca 2022 roku.

Niesiemy głos Ukrainy światu. Wsparcie Wesprzyj nas jednorazową darowizną lub zostań członkiem patron!

Przeczytaj oryginalny artykuł Nowy głos Ukrainy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *