Connect with us

Gospodarka

ABC Technologies zamyka zakład produkcyjny w Polsce

Published

on

Dostawca części samochodowych z Toronto, firma ABC Technologies, planuje w przyszłym roku zamknąć fabrykę w Polsce, ponieważ koszty produkcji, transportu, materiałów i robocizny „dramatycznie” wzrosły.

W swoim kwartalnym raporcie z 11 listopada przedstawiciele ABC opisali fabrykę we wsi Koninko w Polsce jako „małą operację”.

„[We are] Proaktywna współpraca z klientami w celu przeniesienia ich produkcji, co ma potrwać do czwartego kwartału roku fiskalnego 2023” – czytamy w raporcie. „Oczekuje się, że zakład zostanie zamknięty po zakończeniu tej działalności”.

Spółka odnotowała amortyzację zapasów oprzyrządowania zakładu w wysokości 2 mln USD za trzy miesiące zakończone 30 września 2022 r. oraz utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w wysokości 8,2 mln USD za rok zakończony 30 czerwca 2022 r., czytamy w raporcie.

ABC poinformowało, że nie przewiduje żadnych dodatkowych, znaczących odpisów aktualizujących wartość, „chociaż odprawy i inne szacunkowe koszty zamknięcia zostaną rozpoznane w drugim kwartale 2023 r.”.

„Zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunki gospodarcze, w tym konflikt między Rosją a Ukrainą, doprowadziły do ​​wyższych wskaźników inflacji kosztów, w tym między innymi robocizny, transportu, mediów, żywicy, szkła, gumy, farb i stali”. powiedział. „Uważamy, że te warunki są tymczasowe dla wielu naszych kosztów i z czasem zmniejszą się, jeśli warunki dostawy zostaną pomyślnie rozwiązane”.

READ  Amazon wkracza do Paczkomatów InPost. Zła wiadomość dla Allegro
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.