Zwycięstwa Francji i Polski nad Danią i Arabią Saudyjską

Francja jest pierwszą drużyną, która zakwalifikuje się do fazy pucharowej Mistrzostwa Świata 2:1 z waleczną drużyną z Danii. Kylian Mbappe strzelił oba gole dla obrońców tytułu na stadionie 974 w sobotni wieczór.

Les Blues ledwie zdominowali swoich europejskich odpowiedników, ale pomimo nich osiągnęli swój szczyt we właściwym czasie ostatnie niepowodzenia związane z kontuzjami w którym zobaczyli Karima Benzemę, Cristophera Nkunku i Lucasa Hernandeza, z których wszyscy zostali wyeliminowani z turnieju.

Mbappe dał Francja objął prowadzenie w godzinie gry, kiedy Theo Hernandez szybko wbiegł na duńską połowę i zapewnił sobie bramkę dla sensacji PSG, której odbitym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela.

Dania wyrównała siedem minut później, kiedy Andreas Christensen minął Hugo Llorisa z rzutu rożnego Christiana Eriksena.

Jednak Francja śmiała się ostatnia, gdy Mbappe wykonał piękne dośrodkowanie Antoine’a Griezmana z odległości zaledwie dwóch metrów na prawym skrzydle.

Drużyna Didiera Deschampsa jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego miejsca w grupie w ostatnim meczu z Tunezją. Jednak Dania musi pokonać Australię, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.

Australia pokonała Tunezję

Socceroos wcześniej pokonali Tunezję 1:0, kiedy Mitchell Duke strzelił jedynego gola w meczu w 23.około Minuta.

Australia zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie D i nawet remis z Danią dałby im awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Polska pokonała Arabię ​​Saudyjską

W innym miejscu w grupie C Polska pokonała Arabię ​​​​Saudyjską 2: 0, gdy napastnik Barcelony Robert Lewandowski w końcu przełamał swoją mundialową suszę.

Saudyjczycy weszli do gry oszołomiony Argentyna w swoim pierwszym meczu grupowym i będą rozczarowani, jeśli nie będą mieli nic do pokazania za swój waleczny wysiłek.

Piotr Żeliński dał Polakom prowadzenie w 39. minuciecz minucie, podczas gdy Lewandowski w pełni wykorzystał wpadkę defensywnej linii obrony Arabii Saudyjskiej i utrzymał piłkę w domu, dając swojej drużynie trzy ważne punkty.

READ  Polska zmienia kurs, akceptuje niemiecki system obrony powietrznej

Saudyjczycy nie wykorzystali rzutu karnego, gdy Salem Al Dawsari, który strzelił zwycięskiego gola Argentynie, nie pokonał Wojciecha Szczęsnego w bramce Polski.

Bramkarz Juventusu rzucił się w prawo, aby obronić rzut karny, a także wstał, aby obronić przejazd. Europejczycy dwukrotnie trafili w słupek przez Lewandowskiego i Arkadiusza Milika, zanim pierwsi uspokoili nerwy w 82.nd minucie, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Źródło: obrazy IMAGO/PA