Connect with us

technologia

5 umiejętności, które uczniowie muszą poprawić, aby osiągnąć sukces w życiu

Published

on

5 umiejętności, które uczniowie muszą poprawić, aby osiągnąć sukces w życiu

Samym celem edukacji jest sprawienie, by ludzie byli odpowiedzialni społecznie i ekonomicznie, aby mogli prowadzić udane życie. Chociaż umiejętności akademickie w dużym stopniu zależą od przedmiotów, które wybrał uczeń, umiejętności nieakademickie to zarządzanie czasem, logiczne myślenie oraz umiejętności inicjacyjne lub przywódcze.

Jeśli uczniowie będą nadal doskonalić mniej niż pięć umiejętności, mają wiele szans na sukces w karierze, którą chcą kontynuować.

1. Zarządzanie czasem

Czas jest najbardziej poszukiwanym nieodnawialnym zasobem na świecie. Ci, którzy dobrze z nich korzystają, rzadko doświadczają niedoboru innych zasobów.

Mając wyraźną intencję osiągnięcia więcej w życiu osobistym i zawodowym, właściwe planowanie i uczciwość wobec siebie, każdy może uzyskać z nich więcej i lepiej w ciągu 24 godzin.

Pierwszym i najważniejszym krokiem w zarządzaniu czasem jest ustalenie priorytetów celów w swoim obszarze pracy. Następnie stwórz przemyślany, ale praktyczny plan dnia.

Ustal ścisłe, ale realistyczne terminy. Zacznij korzystać z gadżetów i aplikacji, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Po tygodniu powinieneś przejrzeć plan i odpowiednio go poprawić.

2. Potęga analityki

Zdolność danej osoby do podejmowania decyzji w dużym stopniu zależy od jej umiejętności analitycznych, a osoby z imponującymi umiejętnościami analitycznymi mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu zarówno w życiu akademickim, jak i zawodowym.

Poniżej znajdują się wskazówki, które mogą pomóc w udoskonaleniu niektórych typowych umiejętności analitycznych.

Najpierw przeanalizuj siebie, aby poznać mocne strony, potencjał, zainteresowania i długoterminowe cele. Przed podjęciem nowego zadania lub wyzwania poświęć dużo czasu na badania, w których możesz być wspierany zarówno przez ludzi, jak i technologię.

Praktyka czyni mistrza, więc musisz ćwiczyć rzeczy, których uczysz się każdego dnia i włączać je do swojego stylu pracy.

3. Logiczne myślenie

Myślenie logiczne to racjonalny i krytyczny sposób myślenia i rozwiązywania problemów. Proces wymaga systematycznej serii kroków opartych na racjonalnej interpretacji i kalkulacji umysłowej.

READ  Overpowered Tears Of The Kingdom Glitch może zabić wrogów jednym strzałem

W celu doskonalenia umiejętności logicznego myślenia kandydat powinien najpierw poprawić swoje umiejętności obserwacji. Kiedy już jest w stanie zaobserwować sytuację, znacznie łatwiej byłoby zrozumieć rzeczywisty kontekst z poprawnymi wnioskami.

W konsekwencji wyostrza umiejętności analizy trendów i wzorców. Bardziej szczegółowe rozszyfrowanie schematów i struktur oraz rozwiązanie pytań sylogistycznych nie jest trudne, jeśli postępuje się systematycznie i poświęca jedną godzinę dziennie przez co najmniej trzy miesiące.

4. Inicjacja lub przywództwo

Niewielu ludzi na tym świecie uwielbia wprowadzać nowe rzeczy, koncepcje i działania i nazywa się ich liderami. Szybko podejmujesz decyzje i nie czekasz na innych we wszystkich ważnych aspektach życia.

Nauczyciele szkolni powinni zachęcać uczniów do udziału w celowej zabawie, odgrywaniu ról i innych zajęciach w klasie i społeczności.

Szkoły powinny regularnie organizować wystawy, sympozja, tygodnie sportowe i wydarzenia kulturalne, ponieważ zachęcają do innego myślenia. Tutaj aktywny udział jest ważniejszy niż efekt końcowy.

Ich poziom kreatywności znacznie wzrośnie, jeśli nie przestaną uczestniczyć w tych zajęciach z powodu irracjonalnego strachu i zahamowań.

5. Komunikacja i asertywność

Każdy uczeń ma pewne wyraźne cechy i pewne ukryte cechy. Ci, którzy potrafią wykazać się talentem poprzez skuteczne umiejętności komunikacyjne, są łatwo zauważani przez innych.

Pomimo dobrych ocen i umiejętności, niektórym uczniom nie udaje się opanować rozmów kwalifikacyjnych, bawić się prezentacjami i koordynować z innymi pracą zespołową. Nauczyciele powinni zwracać szczególną uwagę na takich uczniów i zachęcać ich do udziału w zajęciach grupowych.

Skuteczne umiejętności komunikacyjne wymagają praktyki i chęci przekraczania granic. Zajęcia pozalekcyjne, takie jak zabawy, skecze, konkursy na wypracowania i opowiadanie historii mogą znacznie poprawić pewność siebie uczniów i umiejętności komunikacyjne.

– Artykuł Nitina Vijay, założyciela i dyrektora generalnego Motion Education

Przeczytaj: 10 unikalnych umiejętności, które przekształcą indyjskich studentów w przyszłych globalnych obywateli

READ  Podręcznik wartości inżynieryjnych — poszerz swoją perspektywę > Co nowego

Przeczytaj: 10 umiejętności szybkiego nauczania dla nauczycieli, aby zaangażować uczniów w lekcje online

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *