Connect with us

Sport

Kanadyjczyk Alphonso Davies z eliminacji do Mistrzostw Świata

Published

on

Alphonso Davies ma łagodną infekcję serca, powiedział Bayern. (Getty)

Drużyna Kanady będzie bez swojej największej gwiazdy w finałowej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata.

Alphonso Davies, który cierpiał na „łagodne zapalenie mięśnia sercowego” po zarażeniu COVID-19, nie zagra w trzech nadchodzących meczach Kanady, w tym w meczu namiotowym ze Stanami Zjednoczonymi 30 stycznia, ogłosił zespół w piątek. Opuści również mecze z Hondurasem i Salwadorem, zaplanowane odpowiednio na 27 stycznia i 2 lutego.

Trener Bayernu Julian Nagelsmann ogłosił stan Daviesa w piątek, mówiąc, że będzie niedostępny „przez kilka następnych tygodni”, ponieważ jego mięśnie serca potrzebują czasu, aby się wygoić.

„To zapalenie mięśnia sercowego nie jest zbyt dramatyczne według USG, ale raczej jest oznaką stanu zapalnego” – powiedział dziennikarzom Nagelsmann. – Niemniej jednak musi się wyleczyć, a to z pewnością zajmie trochę czasu.

Davies wraz z ośmioma innymi kolegami z drużyny uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 na początku stycznia, gdy Bundesliga wróciła z wakacyjnej przerwy. Po okresie izolacji lewy obrońca wrócił do obiektów treningowych Bayernu Monachium w czwartek, kiedy badania lekarskie przeprowadzone po COVID ujawniły jego infekcję serca.

Nagelsmann nie potwierdził, że problemy Daviesa były bezpośrednio związane z jego walką z COVID-19.

„Faktem jest, że to ma”, powiedział menedżer Bayernu, zapytany o możliwy związek między chorobą a obecnym stanem Daviesa.

21-letni Davies zaliczył 16 występów dla Bayernu w tym sezonie Bundesligi, zapewniając trzy asysty. Strzelił pięć bramek w 13 eliminacjach do Mistrzostw Świata dla drużyny Kanady.

Kanada zajęła pierwsze miejsce w finałach CONCACAF z 16 punktami, o jeden więcej niż USA io dwa więcej niż Meksyk i Panama. Ostateczny i decydujący mecz pomiędzy Kanadą a USA odbędzie się pod koniec miesiąca na Tim Hortons Field w Hamilton, Ontario.

Męska drużyna Kanady nie startowała w Pucharze Świata od 1986 roku w Meksyku. Powrót do zawodów w 2026 roku, kiedy to Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada będą współgospodarzami tego wydarzenia, byłby szczególnym osiągnięciem.

READ  Nowy klub Jakuba Modera ma na to plan. Piłka nożna "Robi wrażenie"

Więcej od Yahoo Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.