Connect with us

Zabawa

35. Doroczny Izraelski Festiwal Filmowy na cześć Henry’ego Winklera

Published

on

35. ISRAEL FILM FESTIVAL w Los Angeles, największa wizytówka izraelskiego kina i telewizji w Ameryce Północnej, uhonoruje uznanego aktora/reżysera/producenta/pisarza Henry’ego Winklera nagrodą 2022 MFF Career Achievement Award oraz Davida Wienera z branży nieruchomości/filantropa 2022 uhonoruje Nagrodę Humanitarną MFF 29 kwietnia podczas dorocznego lunchu sponsorów festiwalu w hotelu Four Seasons w Beverly Hills. Wydarzenie to jest inauguracją tegorocznego festiwalu, który odbędzie się zarówno osobiście, jak i online od 5 do 26 maja, ogłosił Meir Fenigstein, założyciel i dyrektor wykonawczy Israel Film Festival.

Premierowa gala obrazu zwycięstwa Avi Neshera w Los Angeles, nominowanego do 15 nagród Israeli Academy of Ophir Awards, odbędzie się 5 maja w Saban Theatre w Beverly Hills i zbiegnie się z izraelskim Dniem Niepodległości. Dziś wieczorem producent filmu, Ehud Bleiberg, otrzyma nagrodę 2022 MFF Cinematic Achievement Award.

„Image of Victory” jest uważany za największy dotychczasowy budżet filmowy Izraela. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 1948 roku, Hassanin, egipski filmowiec, zostaje zatrudniony, by udokumentować nalot na odległy kibuc Nitzanim. Kiedy kibuc dowiaduje się o zbliżającym się nalocie wojskowym, Mira, młoda, ale odważna matka, musi stawić czoła prawdziwym kosztom wojny i podjąć niemożliwą do wykonania decyzję.

„Henry Winkler to niezwykły artysta, który wykorzystał swój talent zarówno przed kamerą, jak i za nią, aby zabawiać publiczność na całym świecie. Jego życie i praca to punkt odniesienia, do którego inni aspirują w swojej karierze” – zauważył Fenigstein. „Międzynarodowe przedsięwzięcia filantropijne Davida Wienera i jego wsparcie dla Państwa Izrael są niezrównane, podczas gdy Ehud Bleiberg pozostawił niezatarty ślad jako jeden z najlepszych i najbardziej płodnych producentów Izraela. Sponsorzy Izraelskiego Festiwalu Filmowego, którzy wspierają festiwal, są zachwyceni mogąc rozpoznać tych wybitnych dżentelmenów”.

Od ponad czterdziestu lat widzowie telewizyjni i kinomani cieszą się z pracy Winklera w jego kultowej roli Arthura Fonzarelli, znanego również jako „The Fonz”, w serialu telewizyjnym Szczęśliwe dni do Pełniący obowiązki nauczyciela Gene Cousineau w popularnym programie telewizyjnym o czarnej komedii Barry. W ciągu 10 lat pracy w popularnym sitcomie z lat 70. zdobył dwie nagrody Złotego Globu, był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy i został uhonorowany gwiazdą w Hollywood Walk of Fame. W 2018 roku zdobył swoją pierwszą nagrodę Primetime Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w komedii oraz nagrodę krytyków telewizyjnych dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym, a także otrzymał nominacje do Złotego Globu i nagrody SAG za serial HBO. W 2019 ponownie nominowany do nagrody Emmy.

READ  Największy na świecie mural „Wiedźmin” będzie najnowszym muralem, który ozdobi oblicze Łodzi - The First News

Inne cenione role to role w popularnych i uznanych przez krytyków programach, takich jak Arrested Development, Children’s Hospital i Parks & Recreation, role filmowe w Nightshift i The Waterboy oraz we francuskim Dispatch z zeszłego roku.

Jego pierwsza książka, Wodospad Niagara czy Czy to? Hank Zipzer, największy na świecie nieudacznik, stał się bestsellerem New York Timesa. i rozrosła się do serii 28 powieści opublikowanych na całym świecie w dziewięciu językach i sprzedających się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Do tej pory on i jego współautor Lin Oliver napisali 37 powieści dla dzieci. Jej najnowsza trylogia, Alien Superstar, natychmiast stała się bestsellerem New York Timesa.

Niedawno zakończył główną rolę w izraelsko-amerykańskiej komedii crossover Chanshi dla izraelskiej sieci HOT. Winkler, ojciec trójki dzieci i dziadek sześciorga dzieci, mieszka z żoną w Los Angeles.

Inwestor nieruchomości i filantrop David Wiener urodził się w Łodzi, jako drugi najmłodszy z dziewięciorga dzieci Moshe Chaima i Chany Wienerów. W 1939 r. hitlerowskie Niemcy najechały na Polskę. W listopadzie tego roku wojska niemieckie spaliły główną synagogę, co było druzgocącym ciosem dla rodziny Wienerów, a David nigdy więcej nie zobaczył swoich rodziców. Cudem przeżył kilka nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym Auschwitz-Birkenau. Po wyzwoleniu odkrył, że przeżył tylko jeden brat. Wiener odbudował swoje życie w Stanach Zjednoczonych i został inwestorem nieruchomości i filantropem, rozwijając ponad 1 000 000 stóp kwadratowych centrów handlowych i projektów wielorodzinnych. Od ponad dwóch dekad jest kluczowym zwolennikiem Izraelskiego Festiwalu Filmowego.

W ciągu ostatnich trzech dekad Ehud Bleiberg wyprodukował ponad 50 filmów, w tym Obraz zwycięstwa. Pracował z długą listą hollywoodzkich gwiazd, w tym z Winoną Ryder, Jeffem Goldblumem, Willemem Dafoe, Liamem Neesonem i Whoopi Goldberg. W 2007 roku wyprodukował wielokrotnie nagradzany międzynarodowy hit The Band’s Visit, który zdobył ponad 40 nagród, w tym coup de couer na Festiwalu Filmowym w Cannes, a ostatnio został zaadaptowany na niezwykle popularny musical na Broadwayu. W 2018 roku wyprodukowany przez firmę Bleiberg dokument Foreign Land otrzymał nagrodę Israeli Academy Ophir Award dla najlepszego filmu dokumentalnego. Mieszka między Hollywood a Izraelem.

READ  Francuski M6 i belgijski RTBF wśród nabywców formatu skryptów Red Arrow - TBI Vision

W tym roku 35. FESTIWAL FILMOWY IZRAEL www.israelfilmfestival.com odbędzie się od 5 do 26 maja zarówno osobiście, jak i online. Wszystkie bilety do filmów będą dostępne w sprzedaży na stronie festiwalu od 20 kwietnia. Pokazy festiwalowe odbywają się w Music Hall Theatre w kinie Lumiere (Beverly Hills) i w Laemmle Town Centre 5 (Encino). Połącz się z Izraelskim Festiwalem Filmowym na Facebooku (Izraelski Festiwal Filmowy), Instagramie @IsraelFilmFestival i Twitterze @IsraelFilmFest, aby otrzymywać informacje o festiwalach i najciekawsze momenty, a także dołącz do rozmowy z #IsraelFilmFestival.

Misją Israel Film Festival jest wyróżnienie Izraela jako dynamicznego i innowacyjnego narodu, którym jest, rzucenie światła na jego kwitnący przemysł filmowy i telewizyjny oraz wzbogacenie amerykańskiego doświadczenia społecznej i kulturowej różnorodności Izraela. Jako międzynarodowe wydarzenie branży rozrywkowej festiwal przyniósł uznanie zarówno filmom, jak i uczestnikom, a także otworzył nowe możliwości współpracy i koprodukcji między amerykańską i izraelską branżą filmową i telewizyjną.

Festiwal co roku eksploruje izraelskie społeczeństwo, prezentując premierowe izraelskie filmy fabularne, dokumentalne i telewizyjne oraz prowadząc rozmowy z izraelskimi filmowcami. Od swojego powstania 35 lat temu festiwal stworzył ekscytującą i artystyczną platformę, aby połączyć różnorodną publiczność z bogactwem izraelskiego życia i kultury. Współprzewodniczącymi Festiwalu są Michelle Sobrino-Stearns, CEO, różnorodność oraz Stacey Farish, prezes, spotkanie. Honorowym Przewodniczącym Festiwalu jest Arnon Milchan z New Regency Productions.

Przez prawie cztery dekady festiwal zaprezentował prawie milionowi kinomanów ponad 1100 filmów fabularnych, dokumentalnych, telewizyjnych i krótkometrażowych, a także sprowadził setki izraelskich filmowców do Stanów Zjednoczonych, aby pokazali swoją sztukę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.