Connect with us

Nauka

1343 więcej przypadków COVID-19, 4 zgony zgłoszone w piątek w Utah

Published

on

SALT LAKE CITY – liczba w Utah COVID-19 liczba przypadków wzrosła o 1343 od czwartku, a według Departamentu Zdrowia Utah odnotowano cztery kolejne zgony.

Nowe liczby wskazują na 1,6% wzrost liczby przypadków pozytywnych od czwartku. Spośród 901048 osób przebadanych do tej pory na obecność COVID-19 w Utah, 9,2% miało pozytywny wynik na tę chorobę.

Według departamentu zdrowia krocząca średnia liczba pozytywnych przypadków dziennie z siedmiu dni wynosi obecnie 1148. Wskaźnik pozytywnych testów dziennie w tym okresie wynosi teraz 13,8%, a departament poinformował w piątek, że 9 026 Utah zostało przetestowanych na czwartkowych liczbach.

Piątkowe sumy dają łącznie 83 290 potwierdzonych przypadków w stanie Utah, z 4220 hospitalizacjami i 505 zgonami z powodu choroby. W e-mailu wydział zdrowia poinformował, że czterech zmarłych z Utah, które zgłosiły w piątek, to:

  • Mężczyzna w hrabstwie Salt Lake w wieku powyżej 85 lat, który był rezydentem zakładu opieki długoterminowej
  • Kobieta w hrabstwie Salt Lake w wieku powyżej 85 lat, która była również rezydentką zakładu opieki długoterminowej
  • Mężczyzna w hrabstwie Salt Lake w wieku od 65 do 84 lat, który w chwili śmierci był hospitalizowany
  • Mężczyzna z hrabstwa Davis w wieku od 65 do 84 lat, który również był hospitalizowany

Ogólnie hrabstwo Salt Lake odpowiada za 54% zgonów z powodu koronawirusa w stanie; 42% zgonów w stanie to mieszkańcy placówek opieki długoterminowej. Hrabstwo Salt Lake było odpowiedzialne za 516 nowych przypadków w piątek, a drugi gorący punkt w hrabstwie Utah był odpowiedzialny za 412.

Nie ma konferencji prasowej COVID-19 zaplanowanej na piątek. Urzędnicy z Utah podali aktualne informacje na konferencja prasowa w czwartek, komentując kolejny rekordowy wynik 1501 nowych przypadków zgłoszonych tego dnia. Dr Emily Spivak, profesor medycyny na University of Utah Health, powiedziała, że ​​lekarze w Utah czują się „bardzo przytłoczeni” dużą liczbą przypadków i zgłoszonymi ostatnio hospitalizacjami.

READ  ASU honoruje studenta, który łączy się z ukraińskimi uchodźcami poprzez wolontariat

Według wydziału zdrowia, obecnie 243 Utah jest hospitalizowanych z powodu COVID-19, co przyczynia się do obecnego 72% wykorzystania łóżek intensywnej terapii w stanie.

Spivak zachęcał Utahns do przestrzegania zaleceń lekarskich i pozostania na kursie. „Naprawdę nie wiem, w jaki sposób (maski) stały się debatą” – powiedział Spivak podczas konferencji prasowej. „To fakt: działają i są bezpieczne. … Nie myśl za dużo, po prostu załóż maskę ”.

Gubernator Gary Herbert przyznał, że stan Utah jest „zmęczony” pandemią, ale zachęcił ich do bycia „częścią rozwiązania, a nie częścią problemu”.

Metodologia:

Wyniki testów obejmują teraz dane z testów PCR i testów antygenowych. Pozytywne wyniki testu COVID-19 są zgłaszane do wydziału zdrowia natychmiast po ich potwierdzeniu, ale negatywne wyniki testu mogą nie być zgłaszane przez 24 do 72 godzin.

Całkowita liczba przypadków zgłaszanych przez Departament Zdrowia Utah każdego dnia obejmuje wszystkie przypadki COVID-19 od początku epidemii w Utah, w tym te, które są obecnie zarażone, osoby, które wyzdrowiały z choroby i osoby, które zmarły.

Odzyskane przypadki definiuje się jako każdego, u którego trzy lub więcej tygodni temu zdiagnozowano COVID-19 i nie zmarł.

Według wydziału zdrowia zgony zgłaszane przez stan miały zwykle miejsce od dwóch do siedmiu dni przed ich zgłoszeniem. Niektóre zgony mogą pochodzić z jeszcze dalszych czasów, zwłaszcza jeśli dana osoba pochodzi z Utah, ale zmarła w innym stanie.

Departament zdrowia zgłasza zarówno potwierdzone, jak i prawdopodobne zgony z powodu COVID-19 zgodnie z definicją przypadku określoną przez Radę Stanu i Epidemiologów Terytorialnych. Liczby zgonów mogą ulec zmianie po zakończeniu śledztwa.

Dane zawarte w tej historii odzwierciedlają przede wszystkim stan Utah jako całości. Aby uzyskać bardziej zlokalizowane dane, odwiedź witrynę internetową lokalnego okręgu zdrowia.

READ  Dyrektor ds. Kultury Globalnej MONAT Lu Urdaneta został uhonorowany nagrodą Up & Comer przyznawaną przez South Florida Business & Wealth

Informacje pochodzą z Departamentu Zdrowia Utah i coronavirus.utah.gov/case-counts. Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki Departament Zdrowia Utah kompiluje i raportuje dane dotyczące COVID-19, odwiedź coronavirus.utah.gov/case-counts i przewiń w dół do sekcji „Uwagi dotyczące danych” u dołu strony.

Graham Dudley

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.