Novak Djokovi drugim finalistą Rolanda Garrosa! Miała zaskakującą liczbę problemów w finale tenisa

Po pierwszych dwóch zdaniach nie było nic do sugerowania Djokovic Będzie miał takie problemy z dojściem do finału. W pierwszym meczu Serb raz przełamał rywala, w drugim – dwa – i prowadził 6: 3, 6: 2. W trzecim secie ranking ATP miał nawet punkt meczowy 5: 4, gdy serwował, ale go nie trafił. Potem niespodziewanie przegrał trzy mecze z rzędu i seta 5-7. W czwartym meczu obaj tenisistki zagrali jednakowo 5: 4 dla Tsistipasa. Następnie Grek zrezygnował z Serbów i wygrał mecz 6: 4.

Obejrzyj wideo
Djoković został zdyskwalifikowany z US Open. „Dobra decyzja, ale Serb miał pecha”

Nadal z Djokovicem w finale

W ostatnim zdaniu Grek całkowicie się rozczarował. Łamał trzy razy i ostatecznie został pokonany w trzy godziny i 58 minut. Do Djokovicia To słodko-gorzkie zwycięstwo. Serb zmierzy się z Rafaelem Nadalem w niedzielnym meczu o mistrzostwo w Roland Garros. Prawdopodobnie miał nadzieję, że uda mu się zakończyć półfinał z Tsitsipasem w trzech szybkich setach i musiał rozegrać pięć meczów.

Djokovic a Nadal spotkają się po raz 56 w karierze w niedzielę. Równowaga jest nieco bardziej korzystna dla tenisisty z Belgradu (29-26). Hiszpan pokonał w setach Argentyńczyka Diego Schwartzmana 3: 0 w pierwszym półfinale.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Czy wiesz coś, co warto opublikować? Chciałbyś zwrócić uwagę na problem? Napisz do nas: [email protected]