Connect with us

Najważniejsze wiadomości

11 listopada 2020 – czy sklepy będą otwarte w Święto Niepodległości?

Published

on

W środę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to święto państwowe, więc tego dnia nie będziemy robić zakupów w dużych sklepach. Otwarte są tylko punkty z właścicielami za ladą lub nieobjęte zakazem handlu. Ze względu na epidemię koronawirusa istnieją ograniczenia dotyczące ludzi w sklepach, godziny otwarcia dla seniorów i maski, dostęp do jednorazowych rękawiczek i środków dezynfekujących.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu zakaz obowiązuje w niedziele i święta. 11 listopada to Święto Niepodległości – dlatego sklepy detaliczne są tego dnia zamknięte.

W 2020 roku są tylko dwa wyjątki od zakazu – ograniczenie nie dotyczy tylko dwóch następujących po sobie niedziel przed świętami Bożego Narodzenia, tj. H. 13 i 20 grudnia.

Zakaz handlu w niedzielę

Prawo przewiduje katalog 32 wyjątków. Wyjątki, w których zakaz nie obowiązuje, to: cukiernie, lodziarnie, stacje benzynowe, kwiaciarnie, kioski, kawiarnie.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1000 do 100 000 zł. Zł, aw przypadku uporczywego łamania prawa – kara za ograniczenie wolności.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii i nowymi ograniczeniami – od soboty 7 listopada do 29 listopada br. W centrach handlowych otwierane są jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe, takie jak pralnie i poczta.

Handel podczas pandemii

Do 29 listopada 2020 r. W sklepach otwartych i urzędach pocztowych o powierzchni do 100 m² w sklepach powyżej 100 m² może przebywać nie więcej niż jedna osoba na 10 m² – 1 osoba na 15 m².

W sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują nadal godziny otwarcia dla seniorów – od 10:00 do 12:00 mogą robić zakupy tylko osoby powyżej 60 roku życia.

We wszystkich sklepach detalicznych wymagane są maski ochronne. Sklepy są zobowiązane do dostarczania klientom jednorazowych rękawiczek i środka do dezynfekcji rąk podczas zakupów.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Handel w niedziele w 2020 rokuPAPKA

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Silny wiatr, deszcz, a nawet śnieg. Prognoza pogody jest niesamowita
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *