Connect with us

Nauka

10 najlepszych trendów w małym domu w 2022 r.

Published

on

Rok 2022 jest tutaj i przyniósł ze sobą kilka ekscytujących nowych projektów małych domów! Zrównoważony rozwój jest na uwadze każdego. Odkąd pandemia wstrząsnęła naszym światem, staramy się wprowadzić zrównoważony rozwój w każdym aspekcie naszego życia, w tym w naszych domach! A ponieważ wszyscy aspirują do ekologicznych i ekologicznych sposobów życia, małe domy całkowicie zdominowały świat architektoniczny i umocniły swoje miejsce jako zrównoważone, minimalne i opłacalne konfiguracje mikro-mieszkania. To, co zaczęło się jako ładny trend, teraz zamienia się w poważną opcję dla przestrzeni domowych. Są oszczędzającym miejsce, ekologicznym rozwiązaniem do życia, które zmniejsza obciążenie Matki Ziemi! Są prostą, minimalną alternatywą dla imponujących, materialistycznych domów, które zdają się przejmować. Wybraliśmy szeroką gamę konfiguracji mikrodomów, które w pełni przykuły naszą uwagę w 2021 roku! Od maleńkiego domu z prefabrykatów z obsługą sztucznej inteligencji po maleńką dwupoziomową kabinę z planem podłogi o powierzchni 100 stóp kwadratowych – każdy znajdzie tam mały dom!

1. Kostka pierwsza

Tanie, prefabrykowane, gotowe do zamieszkania domy są teraz modne! A mały konstruktor domów Nestron wskoczył na modę dzięki najnowszemu domowi z obsługą sztucznej inteligencji „Cube One”. Cube One to dom o powierzchni 156 stóp kwadratowych, idealny dla wszystkich typów mieszkańców – od młodych singli po duże rodziny. Ekonomiczny dom jest wyposażony we wbudowane meble, technologię sterowaną głosem i obudowę ze stali ocynkowanej, która nie tylko nadaje mu klimat science fiction, ale także chroni przed ekstremalnymi temperaturami i klęskami żywiołowymi. Począwszy od 30 000 $, Cube One może zostać wysłany w dowolne miejsce na świecie i będzie gotowy do przeprowadzki w momencie przybycia!

2. Gniazdo

Nido to mały domek o powierzchni 100 stóp kwadratowych, który spełnia fińskie przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, które nie wymagają pozwolenia na budowę w przypadku domów o powierzchni od 96 do 128 stóp kwadratowych. Kabina składa się z dwóch poziomów i zachowuje niskoprofilowy wygląd zewnętrzny, z drewnianymi panelami bez plam i pomalowanymi na biało elementami ramy, które łączą kabinę z odrobiną eleganckiej prostoty. Do wejścia do małej kabiny prowadzi goła rampa zbudowana z drewnianych desek, która łączy się z bocznym pokładem kabiny. Wewnątrz duże, skośne okna zalewają dwa piętra naturalnym światłem i uzupełniają wnętrze domu z naturalnego drewna oraz stonowane odcienie inspirowanej nordycką kolorystyką, którą można znaleźć w całej kabinie.

READ  Dyrektor generalny Eutelsat planuje ustąpić z powodu zwiększenia pojemności wideo HOTBIRD | Satelita | Aktualności

3. Planowanie

Planedennig, co w języku bretońskim oznacza „mała planeta”, został zaprojektowany i zbudowany dla Gaëla i Eflamma, matki i jej małego syna, aby mieli miejsce do życia i zabawy. Zdefiniowana przez kolorową stolarkę, która podkreśla wygląd zewnętrzny, zewnętrzna elewacja Planedennig zachowuje wykończenie cedrowe, które pomaga ukoić radosną energię. Mierzący łączną długość zaledwie sześciu stóp, Planedennig ma unikalny układ, który maksymalnie wykorzystuje objętość wnętrza małego domu.

4. Przenośna kabina

Zaprojektowany jako mały dom z prefabrykatów składający się z dwóch nieużywanych kontenerów cargo, Portable Cabin to dom mobilny i biuro o powierzchni 55 m2 zlokalizowane w Poznaniu. Położona nad małym strumieniem Przenośna Chata Wiercinski Studio została prefabrykowana poza terenem obiektu, zanim osiedliła się w bujnych ogrodach poznańskiego Parku Szelagowskiego. Tam Wierciński w ciągu jednego dnia zaprojektował wnętrze Przenośnej Kabiny. Na zewnątrz Portable Cabin może pochwalić się fabrycznym profilem, z dyskretnymi, wojskowymi fasadami wykonanymi z blachy trapezowej. Handel zakamuflowaną zielenią dla jasnych, słonecznych wnętrz, przestrzenie mieszkalne Portable Cabin są otoczone panelami ze sklejki brzozowej.

5. Dom Wai

Ta nowoczesna koncepcja architektoniczna została zaprojektowana z myślą o budowie w Nowej Zelandii i skupia się na zbieraniu wody i jej zrównoważonym wykorzystaniu. Sam dom jest zbudowany z trwałych materiałów, cedr jest używany do okładzin zewnętrznych, a we wnętrzach zamiast piasku wykorzystuje się plastikowy beton z recyklingu. Ma estetykę niemal inspirowaną Japandi, która jest wystarczająco elegancka sama w sobie, bez odrywania się od otoczenia, w którym się znajduje. Jest przeznaczony do zbierania i przechowywania wody deszczowej do użytku z systemami, które kierują ją do kuchni, łazienki i zewnętrznych obszarów wegetacyjnych. Ponieważ jest to tylko koncepcja, istnieje potencjał, aby stać się jeszcze bardziej zrównoważonym poprzez dodanie paneli słonecznych w celu zwiększenia wydajności energetycznej.

READ  Endava, brytyjska firma technologiczna z 10 jednostkami dostawczymi w Rumunii, rozszerza się na Polskę

6. Lola

W ciągu pięciu lat Hoffman stopniowo przekształcił starą przyczepę w małą przyczepę stacjonarną o powierzchni 156 stóp kwadratowych. Urodzona z marzenia o zbudowaniu własnego domu, Hoffman zbudowała Lolę, aby „nauczyła się wszystkich umiejętności niezbędnych do [her] osobiste i twórcze przetrwanie”. Szczególnie zachęcony esencjalistyczną stroną pustynnego modernizmu, Hoffman zwrócił się ku materiałom budowlanym, które zarówno pod względem estetycznym pasowały do ​​projektu, jak i zapewniały pewne elementy funkcjonalne domu, aby przetrwać pory roku, a także lokalne stworzenia.

7. Drugi dom

2nd Home to seria małych domów zaprojektowanych i zbudowanych przez japoński startup SANU z minimalnymi materiałami budowlanymi, aby zanurzyć podróżnych w cudach natury, aby szybko odpocząć od zgiełku miejskiego życia. Planując i budując kolekcję drewnianych kabin o strukturze plastra miodu, firma SANU zapewniła lekką, powtarzalną konstrukcję, wykorzystując tylko niewielką liczbę materiałów budowlanych do wykonania zadania. Każda kabina drugiego domu jest zbudowana z prefabrykatów w 100% z japońskiego cedru i zabezpieczona sześcioma kołkami, które prawie nie wpływają na istniejący krajobraz.

8. Obóz stały II

Zdefiniowany przez dwie odrębne wieże i ruchome markizy pokryte miedzią, Permanent Camping II to mały, zrównoważony dom zaprojektowany i zbudowany przez Casey Brown Architects. Położony u podnóża łagodnie opadającego wzgórza, Permanent Camping II to mały dom z prefabrykatów położony zaledwie 500 metrów od głównego domu na wiejskiej posiadłości w Nowej Południowej Walii w Australii. Zaprojektowany i opracowany przez Casey Brown Architecture, Permanent Camping II to mały, okrojony dom, który ma stać się „’wszystko, czego potrzebujesz i nic, czego nie chcesz’ ucieczką z wymaganiami życia sprowadzonymi do tego, co niezbędne”.

9. VMD

VMD (Vivienda Minima de Descanso) firmy STUDIOROCA to linia małych domów z prefabrykatów zbudowanych z nieużywanych kontenerów morskich w Meksyku, z wnętrzem wyposażonym w funkcje off-the-grid i proste luksusy. STUDIOROCA zaprojektowała linię domów prefabrykowanych, aby zapewnić „bezproblemowe, tanie rozwiązanie konstrukcyjne”, wyposażając wnętrze i zewnątrz w ekologiczne materiały i inteligentne systemy automatyki domowej. Idąc za otwartym układem wnętrza, każdy kontener z jedną sypialnią oferuje otwartą kuchnię, jadalnię i część dzienną na jednym końcu, następnie łazienkę i miejsce do przechowywania znajdują się pośrodku, a sypialnia zapewnia prywatność na jednym końcu. swój własny koniec.

READ  15. rocznica Apollo: 50 lat temu NASA umieściła samochód na Księżycu

10. Kampania IKEA Japan Tiny Home

IKEA Japan rozpoczęła kampanię Tiny Homes, która polega na znalezieniu mieszkania o powierzchni 10 m² w tokijskiej dzielnicy Shinjuku, aby jak najlepiej wykorzystać plan piętra dzięki meblom oszczędzającym miejsce i układowi pionowemu. W dzielnicy Shinjuku, mieszkanie IKEA o powierzchni 10 m² jest ustawione pionowo, aby wykorzystać wysokość planu piętra i wyposażone w różnorodne meble oszczędzające miejsce. Dzieląc mieszkanie na dwa poziomy, mieszkańców wita wejście, kuchnia, łazienka i pralka. Wprowadzając mieszkańców na antresolę mieszkania, schody łączą pierwszy poziom z drugim. W całym domu meble do przechowywania, takie jak system do przechowywania IVAR i regał SKÅDIS, wyposażają stół w mieszkaniu, aby jak najlepiej wykorzystać miejsce do pracy w domu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.