Connect with us

Najważniejsze wiadomości

🇵🇱 Polska: Luna wycofuje się z przed-imprez w Amsterdamie i Sztokholmie

Published

on

🇵🇱 Polska: Luna wycofuje się z przed-imprez w Amsterdamie i Sztokholmie

Luna, reprezentantka Polski na Eurowizję 2024, podjęła decyzję o wycofaniu się z przyjęć w Amsterdamie i Sztokholmie.

Powodem niespodziewanej nieobecności Luny jest przerwa wokalna. W swojej szczerej historii na Instagramie Luna podkreśliła, jak ważne jest priorytetowe traktowanie zdrowia głosu, aby mieć pewność, że będzie w doskonałej formie przed majowym Konkursem Piosenki Eurowizji.

Luna uzyskała prawo do reprezentowania Polski po głosowaniu TVP. Powołano pięcioosobową komisję konkursową, która miała przejrzeć poszczególne zgłoszenia i wybrać zwycięską pracę. W głosowaniu Luna zajęła pierwsze miejsce z 34 punktami, zaledwie jeden punkt przewagi nad drugim miejscem.

Luna zaśpiewa „The Tower”. Piosenka została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii przez Lunę we współpracy z Fyfe i Maxem Cooke.

Polska wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału 7 maja.

Źródło: Instagram Luna / Źródło zdjęcia: Dorota Szulc / TVP

Polska po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z wieloma innymi krajami Europy Wschodniej. Jej debiutancki rok przyniósł jej najlepszy dotychczas wynik, kiedy Edyta Górniak z piosenką „To nie ja!” zajęła drugie miejsce. Później Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, a w swoim pierwszym okresie rywalizacji w latach 1994–2011 tylko raz znalazła się w pierwszej dziesiątce. W 2012 roku Polska wycofała się z rywalizacji po serii niekwalifikacji ze względu na trudności finansowe. Od powrotu w 2014 roku odnoszą znacznie większe sukcesy w zawodach, co roku aż do 2017 roku docierając do finału.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *