Zwyciężył Polak Świątek

Numer 1 na świecie, Iga Świątek, awansowała do ćwierćfinału tenisowego Grand Prix Porsche w Stuttgarcie w Niemczech, pokonując w jednym secie Zhenga Qinwena, który wrócił po kontuzji.

Polka wygrała 6:1, 6:4 i po przewadze pierwszego seta po niespełna 90 minutach postawiła ją na dobrej drodze do zwycięstwa w turnieju na kortach ziemnych.

„Czułem, że muszę być w stu procentach skoncentrowany od początku do końca, aby myśleć o technice i taktyce” – powiedział Świątek. „Cieszę się, że nie zardzewiałem i mogłem grać dobrze w tenisa pomimo przerwy”.

Po tym, jak Zheng przerwał drugiego seta 4:4, dwukrotny zwycięzca French Open natychmiast się przełamał i zaserwował mecz.

„Jest naprawdę utalentowana i każdy to widzi” – powiedziała Świątek o swoim chińskim przeciwniku. „Musiałem się przystosować i cieszę się, że skupiłem się na sobie, na tym, co chciałem robić… i czuję się całkiem komfortowo. Cieszę się więc, że mogłem pokazać mój dobry tenis.

Świątek wycofał się z kwalifikacji do Miami Open i Billie Jean King Cup z powodu kontuzji żebra, ale powiedział dziennikarzom w środę: „Nie jestem już kontuzjowany”.

Rozgrzewka Coco Gauff na French Open załamała się, gdy wicemistrzyni Rolanda Garrosa z zeszłego sezonu została wyeliminowana przez Anastazję Potapową w 1/8 finału.

Rosjanka zaimponowała w swoim rewanżu, by zdominować Amerykankę, wygrywając 6:2, 6:3.

Światowa szósta Gauff, która pokonała rodaczkę Potapovej, Veronikę Kudermetovą w trzech setach, pomimo błędnego występu w drugiej rundzie w środę, nie wykorzystała żadnego ze swoich sześciu break pointów przeciwko Potapovej.

Potapova, zajmująca 24. miejsce, debiutuje w Stuttgarcie, co stawia 22-latkę w czwartym ćwierćfinale roku.

Zwycięzca Wimbledonu Elena Rybakina musiała wycofać się z Brazylii po pojedynku 1/8 finału z Beatriz Haddad Maia.

READ  Białoruscy prawodawcy wycofują się z umów kulturalnych i edukacyjnych z Francją i Polską

Haddad Maia prowadziła 6:1, 3:1, kiedy jej siódma rywalka wycofała się z powodu kontuzji.

Była Czeszka nr 1 na świecie Karolina Pliskova pokonała Chorwatkę Donnę Vekic 6:2, 6:7 (5/7), 7:6 (7/5).

Pliskova, która zdobyła tytuł Stuttgartu w 2018 roku, miała zmierzyć się ze Świątkiem o miejsce w półfinale.

Komentarze są moderowane. Zachowaj komentarze odnoszące się do artykułu. Komentarze zawierające obraźliwy i obsceniczny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub reklamy będą usuwane, a użytkownik blokowany. Ostateczna decyzja należy do Taipei Times.