Connect with us

technologia

Zwiększenie możliwości rozdrabniania przez polskie firmy zajmujące się recyklingiem e-odpadów • Recycling International

Published

on

Polska Korporacja Recyklingu, polska firma zajmująca się recyklingiem elektroniki, otrzymała swoją czwartą niszczarkę dokumentów Untha, aby wesprzeć lubelską firmę w dalszym rozwoju. Łącznie cztery maszyny pozwolą w tym roku przerobić do 60 000 ton złomu elektronicznego.

Średniej wielkości rozdrabniacz czterowałowy RS60 to najnowsza maszyna, która wzbogaciła flotę firmy. We współpracy z Untha RS50 technologia przetwarza do 500 ton złomu elektronicznego tygodniowo.

W innym miejscu na terenie Polskiej Korporacji Recyklingu niemiecki partner inżynieryjny URT dostarczył 22-tonowy RS150 – największy czterowałowy rozdrabniacz we flocie Untha – oraz stosunkowo kompaktowy Untha RS40, dostarczany z dostawą 60 lodówek na godzinę.

Według Untha cztery maszyny współpracują z dużą liczbą złomu elektronicznego w celu „uwolnienia materiałów nadających się do recyklingu, takich jak stal, stopy aluminium, miedź i tworzywa sztuczne, które w przeciwnym razie pozostałyby uwięzione w środku”.

Odzyskano pozostałości

W niektórych przypadkach, po rozdrobnieniu do cząstek 15 mm, jest on oddzielany przed recyklingiem, sprawdzany pod kątem zgodności i wykorzystywany w procesie regeneracji. Pozostałości ze strzępienia są wykorzystywane do odzyskiwania energii.

Czy chciałbyś podzielić się z nami ciekawymi rozwiązaniami lub pomysłami na artykuły? Nie wahaj się z nami skontaktować.

READ  Siri firmy Apple odbiera dźwięki zwierząt, instrumentów i pojazdów w systemie iOS 14.3
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *