Connect with us

Sport

Nowym trenerem Polski będzie Portugalczyk Paulo Sousa

Published

on

Polskę będzie trenował były trener reprezentacji Portugalii i Bordeaux Paulo Sousa na tegorocznych finałach Euro 2020 – powiedział w czwartek szef krajowego związku piłkarskiego (PZPN).

„Jestem bardzo zaszczycony i dumny, że jestem trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej” – powiedział Sousa w przekazie wideo wyświetlanym w polskiej telewizji podczas konferencji prasowej Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

– Polska to kraj piłki nożnej i jestem pewien, że dzięki Waszemu entuzjazmowi, który daje nam siłę, wsparcie i wiarę reprezentacji narodowej, możemy razem walczyć o kolejne mistrzostwa Europy.

Sousa, lat 50, zastąpi Jerzego Brzeczka, którego zwolnienie zostało ogłoszone w tym tygodniu. Ta decyzja była zaskoczeniem, ponieważ pomógł drużynie zakwalifikować się do Euro 2020, które zostało opóźnione do tego roku z powodu pandemii koronawirusa.

Brzeczek kierował nim od lipca 2018 roku, aw listopadzie przedłużył kontrakt.

Ale Boniek powiedział, że zespół pod 49-letnim Brzeczkiem był “zniechęcony”, dodając: “Zespół nie mógł ruszyć do przodu z takim formatem”.

Sousa, zwycięzca Ligi Mistrzów z Juventusem i Borussią Dortmund jako zawodnikami, opuścił francuski klub Ligue 1 Bordeaux w zeszłym roku po tym, jak nadzorował rozczarowujący sezon 2019-2020, w którym Bordeaux zajęło 12. miejsce.

bo-dt // gj

READ  Z Grnika Zabrze prosto do Ligi Mistrzów. „Wysoce zaawansowane rozmowy” Pika None
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *