Connect with us

Sport

Żużel. Rafał Dobrucki ogłosił nominacje dla polskiej drużyny żużlowej. Są dobre zyski

Published

on

Rafał Dobrucki – nowy trener reprezentacji Polski na żużlu – ogłosił swoje pierwsze nominacje. Do kadry seniorskiej wracają Maciej Janowski i Piotr Pawlicki. Poza tym nie ma wielkich niespodzianek. Drużyna U23 jest nowa.

Maciej Kmiecik

Maciej Janowski

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Maciej Janowski

Rafał Dobrucki, który oficjalnie przedstawił się w miniony czwartek jako nowy trener kadry narodowej żużlowców, ogłosił nominacje dla poszczególnych drużyn na sezon 2021. Dobrucki połączy rolę trenera seniora i juniora.

Maciej Janowski i Piotr Pawlicki wracają do seniorskiej reprezentacji, która z różnych powodów nie była w tym roku nominowana do barw narodowych. Poza tym nie ma wielkich niespodzianek. Oprócz dwóch wyżej wymienionych jest oczywiście przewodnik Bartosz Zmarzlik. Oprócz mistrza świata w składzie seniorskim wchodzą: Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Szymon Woźniak.

– Nie ma specjalnych niespodzianek. Nie ma kadry podzielonej na dwie części: seniorów i juniorów. Pracowników podzieliliśmy na kolejne kategorie wiekowe, co wynika ze specyfiki wydarzeń, które już się odbyły i będą kontynuowane w przyszłym roku. Jest bardziej przejrzysty – powiedział Rafał Dobrucki.

Drużyna U23 jest nowa, aw skład zespołu wchodzą: Gleb Czugunow, Dominik Kubera i Bartosz Smektała.

Drużyna U21 składała się z pięciu juniorów: Wiktora Jasińskiego, Wiktora Lamparta, Jakuba Miśkowiaka, Mateusza Świdnickiego i Karola Żupińskiego. Trener Dobrucki wymienił także czterech żużlowców jako najmłodszy zespół w kategorii U19. Byli to: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Damian Ratajczak i Sebastian Szostak.

– Celem w najwyższej kategorii seniorów jest zdobycie złotego medalu w ZON. Nie było to możliwe wcześniej z różnych powodów. Zaczekamy też i zobaczymy, co będzie w przyszłości, czy powrócą Drużynowe Mistrzostwa Świata. W niższych kategoriach chcemy zachować to, co osiągnęliśmy w tym roku, tj. H. DMŚJ i DMEJ – mówi Rafał Dobrucki.

READ  Wolny agent Blue Bomber, obecnie w Polsce, wydaje się pomagać uciekającym z Ukrainy

Trener polskiej drużyny żużlowej uważa, że ​​jego zawodnicy będą walczyć także indywidualnie o najwyższe nagrody. – Jestem przekonany, że chłopaki też chcą pokazać się z najlepszej strony w Grand Prix. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że jest liderem na rynku światowym. Macieja Janowskiego stać też na walkę o najwyższe cele, w tym o złoty medal. Krzysztof Kasprzak awansował z zaskoczenia, ale to dla niego nowe otwarcie w Grand Prix. Jeśli przyjdzie mu spokojnie, może walczyć – uważa Rafał Dobrucki.

– Rafał już powiedział, o czym marzymy iz czym chcemy walczyć. Myślę, że nie tylko Polski Związek Motoryzacyjny, ale wszyscy kibice chcą, aby Polacy zwyciężali. Była era duńska i angielska, mamy epokę polską. Wierzę w Rafała, wierzę, że sprosta wyzwaniu, a pod koniec przyszłego roku będziemy cieszyć się dużą liczbą medali zdobytych przez reprezentantów Polski w różnych grupach wiekowych – powiedział Piotr Szymański, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Piotr Szymański zapewnił również, że zawodnicy, którzy zdobyli takie uprawnienia wraz ze startem finałów Złotego Hełmu 2019 i 2020, dołączą do eliminacji SEC i SGP. . Szansę na start nadal ma każdy, kto otrzymał to prawo z finału Złotego Hełmu. Oczywiście, jeśli chcą wziąć udział w tych rundach kwalifikacyjnych. O podziale poszczególnych miejsc w eliminacjach poinformujemy w późniejszym terminie – dodaje Szymański.

Kolejne plany polskiej drużyny żużlowej dotyczą przechowywania zimowego. – Przygotowywany jest obóz dla pracowników. Wysłaliśmy oferty do trzech ośrodków. Obecnie działają. Nie możemy powiedzieć, w jakich okolicznościach będziemy się znajdować w Nowym Roku w związku z pandemią i związanymi z nią zakazami. Obecne ograniczenia obowiązują do 17 stycznia. Obóz zaplanowano na 1 lutego. Będziemy czekać tak długo, jak to możliwe, aby zdecydować, czy to nastąpi. Planowane jest trwałe dodanie obozu pracowniczego do kalendarza od 1 lutego. W ten sposób kluby mogą wypracować własny rytm przygotowań do sezonu i ustalić termin zgrupowania drużynowego – wyjaśnia Rafał Dobrucki.

READ  Mikaela Shiffrin trafia na pierwsze strony gazet w programie telewizyjnym poświęconym sportom zimowym w tym tygodniu

Kierownictwo:
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Kadra U23:
Gleb Chugunov
Dominik Kubera
Bartosz Smektała

Rama U21:
Wiktor Jasiński
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Karol Żupiński

Pracownicy U19:
Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Damian Ratajczak
Sebastian Szostak

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: „Flexible Duzers” – nauka jazdy na żużlu

Czy spotkania Rafała Dobruckiego to niespodzianka?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.