Nadia Power ponownie bije rekord Irlandii, zajmując trzecie miejsce w Polsce

W kolejnym imponującym występie halowym Nadii Power straciła prawie półtorej drugiego swojego irlandzkiego rekordu na 800 metrów, zajmując z trudem trzecie miejsce na World Indoor Tour w Torún w Polsce.

Power pobiegła na tym samym torze, co w przyszłym miesiącu, na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce i Lekkoatletyce, i pojechała w światowej klasie 2: 00.98, ustanawiając swój poprzedni irlandzki rekord 2: 02.44 pod koniec jej pierwszego halowego wyścigu sezonu w Wiedniu w styczniu.

Zgodnie z oczekiwaniami ze światowej klasy składem, wyścig od początku był super szybki. Rozrusznik serca Aneta Lemiesz przeprowadził ją do połowy w nieco ponad 57 sekund. Stamtąd młody Etiopczyk Habitam Alemu wyszedł z przodu i wygrał 1: 58,19, również rekord życiowy i rekord spotkania.

Lokalna bohaterka Joanna Jozwik również wywalczyła wicemistrzostwo jednego sezonu, polska wicemistrzówka przebiegła 2:00:42, a następnie weszła 23-letnia Power, dublińska biegaczka, która utrzymała swoją formę na linii, co było wynikiem ogólnym. za trzecie miejsce było. Taka jest jej jakość 2: 00.98, że prawie na pewno zakwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w systemie rankingowym.

Kontynuowała doskonałą formę Power, która również pokonała ponad 800 m na spotkaniu IFAM w Gandawie w Belgii w ostatnią sobotę 02.02.83, co było drugim najszybszym czasem w jej karierze na hali.

Power również jechał 2: 03.84, kiedy w zeszłym tygodniu zajął drugie miejsce w Lievinie z 2: 02.97 za Polską Joanną Jozwik. Power skupi się teraz na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w tym samym miejscu od 5 do 7 marca.

READ  Przegląd roczny Insider Sport – listopad i grudzień 2021 r.