Connect with us

technologia

Zuckerberg potępia monopol Apple na „stranglehold” Twojego iPhone’a

Published

on

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, był w czwartek w Apple i podczas ogólnofirmowego spotkania opisał sklep z aplikacjami producenta iPhone’a jako monopolistyczny i szkodliwy dla klientów.

„[Apple has] Ten wyjątkowy stranglehold jako strażnik rozmów telefonicznych ”- powiedział Zuckerberg w transmisji internetowej do ponad 50 000 pracowników. Dodał, że App Store firmy z Cupertino w Kalifornii „blokuje innowacje, blokuje konkurencję” i „umożliwia Apple pobieranie czynszów od monopolistów”.

Podczas gdy dyrektor generalny Facebooka konkretnie odpowiedział na pytanie, że Apple blokuje aplikacje związane z grami, jego komentarz pojawił się w czasie, gdy władze badały obu gigantów z Doliny Krzemowej pod kątem zachowań antymonopolowych. W zeszłym miesiącu zarówno Zuckerberg, jak i dyrektor generalny Apple Tim Cook, a także szefowie Amazon i Google zeznał na przesłuchaniu w Izbie Reprezentantów Badanie potencjalnych praktyk monopolistycznych w największych amerykańskich firmach technologicznych.

Komentarze Zuckerberga były kolejnym sygnałem, że na świecie nie ma miłości długi kontrowersyjny związek między liderem sieci społecznościowej a producentem urządzeń elektronicznych o wartości 2 bilionów dolarów.

„To innowacja, która może naprawdę poprawić jakość życia ludzi” – powiedział w czwartek Zuckerberg. „A Apple jest po prostu nieśmiały”.

Rzecznik Facebooka odmówił komentarza w sprawie uwag Zuckerberga. Rzecznik Apple odmówił komentarza.

Po opublikowaniu tej historii Facebook Film ze spotkania upubliczniony.

W czwartek, Apple odmówił Facebook, aby poinformować ludzi, że producent iPhone’a zbierze 30% zakupów w aplikacji za pośrednictwem nowej funkcji w aplikacji Facebook, która umożliwia firmom sprzedaż biletów na wydarzenia online na platformie. Po tym, jak Apple powiedział Facebookowi, że powiadomienie jest „nieistotną informacją”, sieć społecznościowa musiała usunąć wiadomość ze swojej aplikacji, zanim Apple przepuści tę funkcję.

Apple też wcześniej w tym miesiącu zrobiony Facebook usuwa funkcję o nazwie Instant Games z Facebook Gaming, aplikacji, która umożliwia przede wszystkim oglądanie innych graczy grających w gry wideo.

READ  „Brahmastra, część pierwsza: Shiva” Wydanie OTT: Ranbir, cyfrowy debiut filmu Alia w roli głównej – dowiedz się, kiedy i gdzie oglądać

Zuckerberg skrytykował również zmianę w nowym systemie operacyjnym Apple iOS 14 dla iPhone’ów i iPadów, która spowodowałaby to Dużo trudniej Firmy takie jak Facebook są przeznaczone do kierowania reklam do osób korzystających z tych urządzeń. Zuckerberg oszacował, że kierowanie reklam Facebooka na iPhone’y i iPady straci około 50% swojej skuteczności po wydaniu iOS 14 i zasugerował, że Facebook mógłby uniknąć takiego scenariusza, gdyby Facebook mógł dystrybuować swoje aplikacje poza App Store .

Apple co w tym miesiącu byli Pierwsza amerykańska firma wyceniana na 2 biliony dolarów jest poniżej światowy Weryfikacja Ze względu na sposób działania App Store jest to jedyny sposób kupowania i pobierania aplikacji na iPhone’y i iPady. Programista aplikacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy krytykowany Firma otrzymuje 30% prowizji za każdy zakup w aplikacji i nie pozwala użytkownikom iPhone’a i iPada na pobieranie aplikacji na swoje urządzenia spoza App Store.

Apple na początku tego miesiąca kopnięty popularna gra wideo Czternaście dni Po tym, jak Epic, twórca gry, opuścił App Store, dodano funkcję, która pozwala graczom kupować wirtualną walutę za pomocą własnych kart kredytowych, omijając 30% obniżkę Apple.

W odpowiedzi Epic złożył pozew przeciwko firmie, a Apple zagroził usunięciem kont deweloperów firmy. Ten krok również miał wpływ Czternaście dniTo stwarza zagrożenie dla oprogramowania korzystającego z Unreal Engine, platformy należącej do firmy Epic, która jest używana przez innych programistów do tworzenia gier wideo.

Sędzia z Kalifornii na początku tego tygodnia zatrzymany Apple od unieważnienia kont deweloperów Epic.

W swoim przemówieniu do pracowników Zuckerberg powiedział, że decyzja Apple o zablokowaniu silnika Unreal Engine była „po prostu niezwykle agresywnym posunięciem”, co było „dość problematyczne”.

Apple nie był jedynym rywalem, o którym mówił prezes Facebooka na spotkaniu.

READ  Prezes Xbox Sarah Bond odpowiada na cięcia w Bethesda Studio, powołując się na brak rozwoju branży i potrzebę zarządzania biznesem „w tym momencie przejściowym”.

Zuckerberg również mówił a ostatnia historia w Wall Street Journal, który poinformował, że wyraził obawy, że chińskie firmy internetowe mogą zagrozić amerykańskim firmom podczas prywatnej kolacji z prezydentem Donaldem Trumpem w październiku w Białym Domu.

Wkrótce potem rząd USA wydał poświadczenie bezpieczeństwa narodowego dla TikTok, najpopularniejszej chińskiej aplikacji w USA i jednego z największych konkurentów Facebooka. W zeszłym miesiącu Trump wyjaśnione TikTok ogłosił „stan wyjątkowy w kraju” i podpisał dekret grożący zablokowaniem aplikacji, jeśli nie zostanie sprzedana amerykańskiej firmie. W poniedziałek TikTok pozwany administracja Trumpa.

„Trump z pewnością odniósł się do Chin lub niektórych środków, które podjął, ale nie sądzę, aby TikTok ani żadna z tych rzeczy nie pojawiła się tam konkretnie” – powiedział Zuckerberg swoim pracownikom w czwartek.

Na ogólnym spotkaniu na początku tego miesiąca Zuckerberg przyznał, że istnieją „ważne” kwestie bezpieczeństwa narodowego związane z TikTok, ale twierdził, że zakaz był „naprawdę zły długoterminowy precedens„I to” musi być traktowane z najwyższą ostrożnością i powagą, niezależnie od rozwiązania. „Powtórzył te poglądy w swojej czwartkowej prezentacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *