Connect with us

Nauka

Zobacz, w jaki sposób ten węgierski startup Design Terminal wykorzystuje satelity i drukarki 3D, aby zapewnić zrównoważoną turystykę

Published

on

Jako jedna z największych działalności gospodarczych na świecie, turystyka generuje bogactwo poprzez tworzenie miejsc pracy i budowanie infrastruktury dla lokalnych gospodarek. Jest to również istotny czynnik w promowaniu zrównoważonego rozwoju i wymiany kulturalnej.

Ze względu na szybki rozwój turystyki na całym świecie pojawiły się krytyczne pytania dotyczące jej długoterminowej stabilności. Aby turystyka rozwijała się jak najbardziej przyjazna dla społeczeństwa i środowiska, bez negatywnego wpływu na społeczności lub środowiska przyjmujące, eksperci nieustannie poszukują bardziej innowacyjnych sposobów ograniczania problemów środowiskowych związanych z rozwojem turystyki.

Raport Salesforce na temat umiejętności cyfrowych holenderskiej siły roboczej

Czy holenderscy pracownicy opanowali wszystkie umiejętności cyfrowe? Odkrywać

Czy holenderscy pracownicy opanowali wszystkie umiejętności cyfrowe? Odkrywać Pokaż mniej

Europa i zrównoważony rozwój

Na całym świecie Europa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych, ponieważ region obejmuje średniowieczne ulice po nowoczesne horyzonty.

Według Komisji Europejskiej (KE) tylko w ciągu ostatnich czterech lat kontynent ten gościł ponad 2 miliardy turystów z całego świata, stanowiąc główne źródło dochodu dla gospodarek europejskich.

Co mogą zrobić eksperci, aby turystyka europejska była zrównoważona?

CASSINI Hackathony i mentoring

W ubiegłym roku Komisja Europejska zainicjowała CASSINI Hackathons & Mentoring, serię sześciu hackathonów mających na celu stawienie czoła globalnym wyzwaniom z wykorzystaniem usług i danych programu kosmicznego UE (zdjęcia satelitarne Copernicus oraz sygnały pozycjonowania Galileo i EGNOS). Według SpaceTec Partners, CASSINI Hackathons & Mentoring to główna akcja Komisji Europejskiej Competitive Space Start-ups for Innovation Initiative (CASSINI).

Inicjatywa obejmuje unijny fundusz wzrostu i zalążkowy o wartości 1 miliarda euro, a także hackathony i

mentoring, nagrody, akcelerator biznesu, partnerstwa i matchmaking.

„Inicjatywa CASSINI ma na celu promowanie innowacji we wszystkich programach kosmicznych UE, tworząc nowe możliwości, najnowocześniejsze produkty i usługi oraz stymulując wzrost gospodarczy na rzecz zrównoważonej Europy”, mówi Partnerzy SpaceTec.

READ  Rosja przerywa dostawy gazu do Polski i Bułgarii

3. CASSINI Hackathon – „(Re)Visit Europe”

trzeci CASSINI Hackathon odbyła się jednocześnie w 9 różnych lokalizacjach od 12 do 14 maja 2022 roku pod hasłem „(Re)Visit Europe”. W ramach wyzwania uczestnicy zostali zaproszeni do opracowania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań mających na celu ożywienie turystyki w całej Europie.

Poza Włochami, Polską, Grecją, Holandią, Norwegią, Austrią, Portugalią i Francją do rywalizacji przystąpiły również Węgry z profesjonalnym przywództwem Design Terminal – wiodącej agencji innowacji w regionie EWG.

Jako najbardziej znana na Węgrzech agencja innowacji, terminal projektu organizuje programy inkubacyjne w 12 krajach. Od 2014 roku współpracował z ponad 2000 startupami i wiodącymi korporacjami z różnych branż, w ponad 200 programach innowacyjnych.

Korzystając z danych i sygnałów z systemów satelitarnych Copernicus, Galileo i EGNOS, uczestnicy CASSINI Hackathon opracowali swoje pomysły, jak sprawić, by turystyka na kontynencie była zrównoważona.

TrashUp – zwycięzca

Hunor Kiri, założyciel ReFilamer i Beata Dobsa, założycielka Tripful, spotkali się podczas konkursu, by wspólnie pracować nad wspólnym pomysłem. Zaowocowało to zdobyciem głównej nagrody i szansą na występ podczas europejskich finałów.

ReFilamer firmy Hunor Kiri opracowuje maszynę, która z odpadów wytwarza surowiec do drukarek 3D.

Społecznościowa aplikacja Tripful Beaty Dobsy jest skierowana do osób podróżujących z pokolenia Z, które za pomocą platformy mogą połączyć się podczas podróży.

Inicjatywa CASSINI Hackathon zapewniła dwóm założycielom platformę do rozpoczęcia współpracy, ponieważ mogli wzajemnie uzupełniać i wspierać swoje innowacyjne pomysły oraz łączyć swoje dwie różne grupy docelowe.

Wspólnie opracowali rozwiązanie o nazwie TrashUp, które wykorzystuje zdjęcia satelitarne (w tym przypadku CASSINI wykorzystuje dane przestrzenne) do kierowania podróżnych na trasy turystyczne silnie zanieczyszczone odpadami z tworzyw sztucznych.

Użytkownicy mogą pomóc w recyklingu swoich odpadów, zabierając je do najbliższej maszyny ReFilamer. W zamian nagradzają użytkownika i właściciela drukarki, który używa lub sprzedaje zużyty filament.

READ  Gambit Lounge otwiera się w dawnej przestrzeni Noir Lounge w Hayes Valley

Aby wykorzystać swój pomysł, duet planuje dotrzeć do aktorów państwowych, największych zanieczyszczających i leśników.

W dwudniowym wydarzeniu w Budapeszcie uczestniczył także Ugo Celestino, dyrektor ds. polityki badań kosmicznych, innowacji i start-upów w DG DEFIS Komisji Europejskiej, która organizuje cykl CASSINI Hackathons and Mentoring.

Na podstawie swojej oceny Design Terminal udowodnił, dlaczego europejscy organizatorzy wybrali agencję innowacji na węgierskiego partnera.

„Głównym wyzwaniem dla organizatorów jest zapewnienie odpowiedniego kierunku i wiedzy dla uczestniczących zespołów w rozwoju. Pierwszego dnia w Budapeszcie widziałem, jak faceci wpadli na całkiem śmiałe pomysły, ale po otrzymaniu wskazówek technicznych i biznesowych, a także sesji przygotowawczej w terenie, skierowali swoje myślenie we właściwym kierunku”.

Hunor mówi, że oprócz zdobycia przydatnej wiedzy, networking był dla nich głównym atutem podczas rundy węgierskiej, a także w europejskich finałach.

„Jesteśmy teraz wystarczająco przygotowani, aby kierować programami inkubacji przemysłu kosmicznego, takimi jak Centrum Inkubacji Biznesu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC)” – dodaje. zarządzanie ESA BIC Węgry prowadzi Design Terminal we współpracy z partnerami technicznymi i grupą mentorów. Fizyczną lokalizacją na Węgrzech jest biuro Design Terminal (Budapeszt).

Jak rozwój cyberbezpieczeństwa Intigriti podbił świat?

Zobacz nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży Intigriti.

Zobacz nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży Intigriti. Pokaż mniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *