Connect with us

Sport

Zezwolenie na specjalne wykorzystanie zatwierdzone dla Cell Tower w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Published

on

KENNEDY — Polska Rada Zagospodarowania Przestrzennego jednogłośnie zatwierdzili w tym tygodniu specjalne pozwolenie na użytkowanie i dodatek wysokościowy na budowę i eksploatację nowej 195-metrowej wieży komórkowej.

Zatwierdzenie nadeszło szybko dla Bell Atlantic Mobile Systems LLC, reprezentowanej przez Nixon Peabody LLP dla Verizon Wireless. Krótko przed wtorkowym głosowaniem komisja urbanistyczna – której członkowie uczestniczyli w posiedzeniu komitetu zagospodarowania przestrzennego, aby posunąć projekt do przodu – zatwierdziła proponowany plan sytuacyjny, a następnie zatwierdziła negatywne oświadczenie na podstawie stanowej ustawy o ocenie jakości środowiska.

Nikt z publiczności nie zabrał głosu podczas publicznego wysłuchania przez władze strefy.

Wieża, wysoka na 195 stóp, z dodatkowym 4-metrowym piorunochronem, stanie w zalesionym obszarze na Buffalo Street Extension. Chociaż nie ogłoszono żadnego harmonogramu, jego budowa i eksploatacja pomoże w otoczeniu wież komórkowych, które są obecnie przytłoczone, powiedział Jared Lusk, adwokat Nixon Peabody, który uczestniczył w spotkaniu.

„Aby było jasne, większość potrzeb polega na tym, aby otaczające wieże zostały przytłoczone”. powiedział Lusch. „Nie chodzi o nowy zasięg – tak naprawdę chodzi o okoliczne wieże (one) przeciążone ruchem. Ludzie wokół wieży zapewnią świetną obsługę; Zapewni zasięg wokół wieży, ale celem jest przede wszystkim zmniejszenie ruchu na okolicznych wieżach”.

Członek komitetu planistycznego zakwestionował, czy wieża powinna zawierać oświetlenie bezpieczeństwa. Lusk wcześniej zauważył, że Federalna Administracja Lotnictwa wymaga, aby konstrukcje o wysokości ponad 200 stóp miały światła bezpieczeństwa. Ponieważ wieża poszukiwana w Polsce ma mniej niż 200 stóp wysokości, żadne oświetlenie nie jest wymagane, chyba że jest to wymagane przez lokalne społeczności.

Lusk powiedział, że wiele osób mieszkających w pobliżu wież telefonii komórkowej również sprzeciwia się oświetleniu, które obejmuje światło stroboskopowe w ciągu dnia i czerwoną latarnię morską w nocy.

READ  Polska, SR Girls Cruise; Irlandzcy chłopcy wygrywają | Wiadomości, sport, praca

„Proponuję zachować ostrożność, ponieważ bardziej niż myślisz, rzucasz lampę błyskową i światło na sąsiadów”. powiedział.

Komitet planowania zalecił, aby członkowie komitetu ds. zagospodarowania przestrzennego omówili przeznaczenie świateł bezpieczeństwa. Komitet zatwierdzający planowanie omówił sprawę krótko, ale nie uwzględnił oświetlenia bezpieczeństwa w zezwoleniu na specjalne użytkowanie, które zostało później zatwierdzone.

Lusk reprezentował również Verizon przy budowie 130-metrowej wieży komórkowej na East Lake Road w Dewittville. Plan ten został zatwierdzony przez Zarząd Miasta Chautauqua w grudniu 2020 r., chociaż niektórzy mieszkańcy sprzeciwiali się jego lokalizacji wśród nieruchomości w wiosce.

Podobnie jak ta poszukiwana w Polsce, wieża Dewittville została uznana za niezbędną, ponieważ inne wieże w okolicy zostały rozciągnięte do granic możliwości. Lusk wyjaśnił wówczas członkom rady miejskiej i opinii publicznej, że lokalizacja osady została wybrana ze względu na optymalną transmisję usług telefonii komórkowej na tym obszarze.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *