Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zatrzymanie Margot. Policja publikuje nagranie i wyjaśnia swoje działania

Published

on

Zatrzymanie Margot.  Policja publikuje nagranie i wyjaśnia swoje działania

Krótkie nagranie z kamery samochodowej przedstawia grupę ludzi próbujących odebrać mężczyźnie przedmiot przypominający telefon w jego dłoni. Potem dochodzi do bójki, w wyniku której mężczyzna zostaje przewrócony na chodnik.

Zatrzymanie Margot. Nagrywanie kluczy do zatrzymania

Jak wyjaśnia policja, ten krótki film i nagrany w nim incydent przyczyniły się do decyzji sądu o aresztowaniu transseksualnej aktywistki Margot.

– Michał Sz. (określając się jako Margot) został aresztowany wyrokiem sądu m.in. za czyny uwiecznione na załączonym nagraniu. Zatrzymanie przez Policję wiąże się jedynie z orzeczeniem sądu, bezprawnym i agresywnym zachowaniem ww. – napisali policjanci na Twitterze.

Patologie na voucherze turystycznym. „Nie powinni przesłaniać intencji”

Zatrzymanie Margot. Kierowca furgonetki pobity

Wydarzenie utrwalone na nagraniu miało miejsce w czerwcu przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Kierowca fundacji Pro Prawo do Życia miał zostać zatrzymany przez grupę ludzi i pobity. Wideo przedstawia aresztowaną przez policję aktywistkę Margot.

Kierowcy zostali zatrzymani przez członków kolektywu „Zatrzymaj bzdurom”, ten sam odpowiedzialny za wieszanie tęczowych flag na warszawskich pomnikach.

READ  Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki infekcji i śmierci - 27 września
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *