Connect with us

Top News

Zatrzymanie Margot. Policja publikuje nagranie i wyjaśnia swoje działania

Published

on

Zatrzymanie Margot. Policja publikuje nagranie i wyjaśnia swoje działania

Krótkie nagranie z kamery samochodowej przedstawia grupę ludzi próbujących odebrać mężczyźnie przedmiot przypominający telefon w jego dłoni. Potem dochodzi do bójki, w wyniku której mężczyzna zostaje przewrócony na chodnik.

Zatrzymanie Margot. Nagrywanie kluczy do zatrzymania

Jak wyjaśnia policja, ten krótki film i nagrany w nim incydent przyczyniły się do decyzji sądu o aresztowaniu transseksualnej aktywistki Margot.

– Michał Sz. (określając się jako Margot) został aresztowany wyrokiem sądu m.in. za czyny uwiecznione na załączonym nagraniu. Zatrzymanie przez Policję wiąże się jedynie z orzeczeniem sądu, bezprawnym i agresywnym zachowaniem ww. – napisali policjanci na Twitterze.

Patologie na voucherze turystycznym. „Nie powinni przesłaniać intencji”

Zatrzymanie Margot. Kierowca furgonetki pobity

Wydarzenie utrwalone na nagraniu miało miejsce w czerwcu przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Kierowca fundacji Pro Prawo do Życia miał zostać zatrzymany przez grupę ludzi i pobity. Wideo przedstawia aresztowaną przez policję aktywistkę Margot.

Kierowcy zostali zatrzymani przez członków kolektywu „Zatrzymaj bzdurom”, ten sam odpowiedzialny za wieszanie tęczowych flag na warszawskich pomnikach.

READ  Członkowie polskiej kampanii wyborczej na Litwie skrytykowali. Nie głosował pan nad rezolucją w sprawie Białorusi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *