Connect with us

Gospodarka

Zastępca szefa polskiej gospodarki omawia możliwości inwestycyjne w tajwańskim Kaohsiung | Tajwan Wiadomości

Published

on

Zastępca szefa polskiej gospodarki omawia możliwości inwestycyjne w tajwańskim Kaohsiung |  Tajwan Wiadomości

TAIPEI (Taiwan News) – wiceminister rozwoju gospodarczego i technologii Grzegorz Piechowiak, który kieruje delegacją na Tajwanie, odwiedził Kaohsiung, aby spotkać się z władzami Tajwanu w celu omówienia dwustronnego handlu i inwestycji.


Grzegorz odwiedził fabryki technologiczne oraz Yawan 5G AIoT Innovation Park. On i jego delegacja wzięli również udział w drugiej sesji Forum Możliwości Inwestycyjnych w Polsce organizowanego przez gminę Kaohsiung, aby prowadzić dyskusje i wymiany z lokalnymi firmami i nowymi start-upami w celu zbadania możliwości biznesowych i inwestycyjnych między Tajwanem a Polską, aby znaleźć, Liberty Times zgłoszone.


Zastępca burmistrza Kaohsiung Luo Ta-sheng (羅達生) zaprezentował kielich wykonany specjalnie przez lokalną markę ceramiki Kaohsiung 1300 Porcelain. Piechowiak wręczył Luo najsłynniejszy polski bursztyn i podziękował władzom miasta Kaohsiung oraz Ministerstwu Gospodarki za gościnność.


Luo wskazał, że Kaohsiung jest bazą produkcyjną dla tajwańskiego przemysłu petrochemicznego i metali ciężkich. Dodał, że miasto rozwinęło branże zaawansowanych technologii, takie jak półprzewodniki, 5G AIoT i pojazdy elektryczne, i zachęca do rozwoju nowych firm w celu dywersyfikacji ich branż.


Piechowiak powiedział, że Polska aktywnie przyciąga inwestycje zagraniczne, a jej gospodarka stale rośnie w ciągu ostatnich 30 lat. Jest to największy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej i jest uważany za węzeł komunikacyjny, cytuje go Liberty Times.


Polska oferuje ulgi podatkowe, dotacje, preferencyjne pożyczki i inne atrakcyjne zachęty, w tym inwestycje kapitałowe i wsparcie szkoleń przemysłowych – powiedział wiceminister gospodarki. Dodał, że tylko w 2020 roku było to 8 miliardów euro zwolnień podatkowych.


Piechowiak powiedział, że Tajwan i Polska współpracowały w ostatnich latach nad 3000 możliwościami współpracy inwestycyjnej. Chwalił także Kaohsiung jako miasto o bogatej historii i wielkiej żywotności handlowej.

READ  Kwartalny zysk DNB Norwegii rośnie dzięki wyższym stopom procentowym i silnej gospodarce


Powiedział, że wierzy, że to forum doprowadzi do bliższej współpracy między dwoma narodami. Powitał także firmy high-tech z Kaohsiung, które rozszerzyły inwestycje w Polsce.


Piechowiak ma wyjechać w czwartek wieczorem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *