Connect with us

Gospodarka

Zastępca Sekretarza Turystyki: Optymizm na rok 2023 | Zegarek giełdowy

Published

on

Zastępca Sekretarza Turystyki: Optymizm na rok 2023 |  Zegarek giełdowy

Cypryjski wiceminister turystyki Kostas Koumis powiedział w piątek, że jest bardzo optymistycznie nastawiony do sezonu 2023, zauważając, że w tym roku nastąpi zwiększony napływ turystów obok głównego rynku cypryjskiego, Wielkiej Brytanii, z Polski, Francji, Skandynawii i nowego rynku Arabii Saudyjskiej.

W wypowiedziach po spotkaniu z delegacją socjaldemokratów na czele z przewodniczącym EDEK Marinosem Sizopoulosem Koumis powtórzył cel wiceministra na 2023 rok, jakim jest zwiększenie liczby przyjazdów o 5 do 10 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Jesteśmy bardzo optymistyczni, spodziewamy się wzrostu z wielu rynków”, powiedział, zauważając, że główny rynek turystyczny Cypru, Wielka Brytania, odnotuje niewielki wzrost liczby przyjazdów rok do roku. Ale ważne jest, aby utrzymać ten rynek na tym poziomie – dodał.

Koumis zauważył również, że spodziewane są zwiększone przepływy turystyczne z Polski i Francji, zauważając, że pomimo początkowych negatywnych prognoz dla dwóch z tych krajów, możliwe są pozytywne zmiany ze wszystkich czterech krajów skandynawskich.

„Istnieją też inne nowe rynki, na których zaczęliśmy inwestować, jak Arabia Saudyjska, od których spodziewamy się bardzo pozytywnych wyników” – dodał wiceminister.

W 2022 roku przyjazdy turystów wyniosły łącznie 3,2 miliona, co stanowi wzrost o 65% w porównaniu z rokiem poprzednim, pomimo utraty drugiego co do wielkości rynku turystycznego Cypru, Rosji, po nałożeniu przez UE sankcji na Moskwę w związku z wojną na Ukrainie. Coroczny wzrost liczby przyjazdów był napędzany przepływem turystów z krajów UE, takich jak Polska, Francja i Niemcy, które pobiły historyczne rekordy.

READ  Polska: TotalEnergies inwestuje w odnawialne źródła energii poprzez projekty związane z biogazem i energią słoneczną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *