Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zarobki nauczycieli rosną. Piontkowski: Od 1 września twoja pensja może sięgać nawet 6 tys. z³

Published

on

– Nauczyciele dyplomowani otrzymują ponad 200 zł. Twoje wynagrodzenie zasadnicze wyniesie ponad 4000 zł. Jeśli dołożymy do tego dodatek stażowy – a dla większości nauczycieli dyplomowanych to 20 proc. – plus dodatek na naukę, jakieś nadgodziny, to mamy pięć, a nawet sześć tysięcy złotych – powiedział minister edukacji. Dariusz Piontkowski.

Obejrzyj wideo
Powrót do szkoły. „Mam wrażenie, że minęło kilka miesięcy”

Władze lokalne Podwyższoną kwotę mam do 30 września wynagrodzenie. To już druga podwyżka dla nauczycieli w 2020 roku. Pierwsze sześć procent otrzymali 1 stycznia.

Otwarcie szkół. Dodatkowe zalecenia podczas pandemii

We wtorek 1 września 4 miliony 650 000 uczniów w 22 000 szkół rozpoczyna rok szkolny. – Mam nadzieję, że Powstaną zasady bezpiecznego funkcjonowania szkółże stacjonarne zajęcia nie tylko się rozpoczęły, ale mogą trwać przez cały rok szkolny, że egzaminy odbywają się w ustalonych terminach i że nie skupiamy się przede wszystkim na epidemii, ale na tym, jak skutecznie szkoleni są młodzi ludzie i czy są dobrze wychowani – powiedział szef MĘŻCZYŹNI.

Minister dodał, że podstawowe wytyczne pozostają bez zmian. – Uczniowie, nauczyciele i inni chorzy pracownicy szkoły nie powinni przychodzić szkołyponieważ może przenosić chorobę. Nie chodzi tylko o COVID-19, chodzi o grypę. Chodzi o to, żeby te choroby nie dotykały zbyt dużej grupy studentów i pracowników – podkreślił Piontkowski.

Dodatkowe zalecenia to: dezynfekcja powierzchni i wentylacja pomieszczeń. Dariusz Piontkowski powiedział, że wytyczne dla szkół nie są zbyt szczegółowe, dzięki czemu każdy dyrektor może elastycznie dostosować te zasady do sytuacji w swojej placówce. Minister dodał, że w całym kraju odbyło się 495 spotkań pomiędzy powiatowymi inspektorami wodno-kanalizacyjnymi a dyrektorami szkół i placówek. Jak wyjaśnił, spotkania odbywały się między innymi w celu ułatwienia kontaktu między inspekcją sanitarną a dyrektorami placówek oświatowych.

READ  Forto otwiera biuro w Polsce i mianuje country managera

Sławomir Broniarz: Nauczyciele nie mają komputerów, sieci i urządzeń

Prezes Związku Nauczycieli Polskich rozmawiał z Interią o obawach o rozpoczęcie roku szkolnego w okresie epidemii. – Przed chwilą dostałem kolejny telefon, tym razem z Podkarpacia. Nauczyciele uważają, że będziemy uczyć przez tydzień, a następnie przestawimy się na naukę hybrydową lub na odległość. Mówią też, że nie mają komputerów, sieci, sprzętu, są jak dzieci we mgle. Można było zrobić znacznie lepiej – podkreślił Sławomir Broniarz.

Szef ZNP odniósł się również do sześcioprocentowego wzrostu wynagrodzeń nauczycieli. – Może to nie jest najlepszy moment, ale mówimy, że od 1 września dla nauczycieli zostanie wprowadzony 6% wzrost. Dziś nie wiemy, czy będą na to pieniądze. Ten zarzut nie jest dziś najważniejszy, ale nim nie jest pieniądze Nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie o przyszłość tego zawodu. Wydaje się, że minister powinien być pod tym względem ostrożniejszy – dodał.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *