Żarliwa walka o wicemistrza Włoch. Katastrofalna sytuacja Napoli Football

Żarliwa walka o wicemistrza Włoch.  Katastrofalna sytuacja Napoli Football

Obie drużyny miały o co walczyć w tym meczu. Inter walczy z Atalantą o wicemistrzostwo Włoch. Neapol wciąż liczy na awans do Ligi Europy. Od pierwszej minuty grali w drużynie gości Arkadiusz Własny i Piotr Zieliński. Ten ostatni szybko wyzdrowiał po sobotnim meczu z Sassuolo (2: 0), w którym doznał kontuzji.

Obejrzyj wideo
Gracz Legii reaguje na hejterów. „Jedna kiepska gra i przegrywasz

Spotkanie w Mediolanie zaczęło się lepiej dla gospodarzy. Danilo D’Ambrosio strzelił gola dla Interu już w 11. minucie. W odpowiedzi Zieliński uderzył z dystansu, ale Samir Handanović pokazał dobrą interwencję. W 36. minucie Napoli miał bardzo dobrą sytuację. Lorenzo Insigne dostał podanie od Zielińskiego, ale zbyt długo opóźniał strzał. Obrońcy Interu zablokowali jego strzał. Pod koniec pierwszej połowy Romelu Lukaku miał okazję, ale Alex Meret złapał piłkę po jego strzale.

Napoli nie zagra w europejskich pucharach? Kto jest wicemistrzem Włoch?

W 65. minucie Allan zmienił Zielińskiego. Zmiana nie pomogła gościom, którzy stracili drugiego gola w 74. minucie. Mereta pokonała Lautaro Martineza. Należy do zagrał 83 minuty, ale niczym szczególnym nie wyróżniał się.

Po tym meczu Neapol pozostaje na siódmym miejscu w tabeli. Jeden punkt traci na szóstej pozycji, gwarantującej udział w eliminacjach Ligi Europy, którą zajął Milan. Drużyna z Mediolanu zmierzy się w środę z Sampdorią. Jeśli wygra, zapewni sobie szóste miejsce, bo do końca sezonu pozostała tylko jedna runda. Po wygranej z Napoli, Inter jest drugi i ma punkt przewagi nad trzecią Atalantą. W ostatniej rundzie Inter i Atalanta zmierzą się ze sobą (sobota, 1 sierpnia, 20:45). Ten mecz zadecyduje o wicemistrzostwach Włoch.