Connect with us

Świat

Zalane rosyjskie miasto wymaga masowych ewakuacji

Published

on

Zalane rosyjskie miasto wymaga masowych ewakuacji

HISTORIA: W piątek (12 kwietnia) władze rosyjskiego miasta Orenburg wezwały tysiące mieszkańców do natychmiastowej ewakuacji z powodu gwałtownie rosnącego poziomu wód powodziowych.

Historyczna powódź topniejącego śniegu spowodowała wystąpienie głównych rzek z brzegów i zmusiła ponad 120 000 ludzi do opuszczenia swoich domów na rosyjskim Uralu, Syberii i w Kazachstanie.

Mieszkaniec Orenburga, Alexander Nadzhyonov.

„Możesz sam wyrobić sobie zdanie na temat tej sytuacji. Oto, jak wysoko podniósł się poziom wody w ciągu ostatnich trzech dni. Nie spodziewaliśmy się, że podniesie się tak wysoko. Podnieśliśmy wszystkie meble i krzesła. Ale jak widać, wszystko teraz płynie.” . Nie sądzę, że podniesie się o kolejny metr. Wszystko, na co pracowaliśmy, przepadnie.

Ratownicy powiedzieli, że poziom wody na Uralu przekroczył poziom uznawany za niebezpieczny o ponad dwa metry.

Gubernator Orenburga Denis Pasler powiedział w czwartek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że zalanych zostało prawie 12 000 domów i że jeśli poziom wody będzie nadal się podnosić, zagrożonych będzie około 19 000 kolejnych osób.

W piątek rano ewakuowano także wioskę Kaminskoje w obwodzie kurgańskim, po tym jak w nocy poziom wody w niej wzrósł o ponad 1,4 metra, powiedział gubernator obwodu kurgańskiego Wadim Szumkow.

Powiedział też, że może dotrzeć do Kurganu w nadchodzących dniach.

W Kurgan znajduje się ważna część rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, czyli ogromna fabryka produkująca bojowe wozy piechoty dla armii.

Jak dotąd nie było żadnych doniesień o skutkach dla fabryki.

READ  Biden twierdzi, że jest zdecydowany odpowiedzieć Iranowi w związku ze śmiercionośnym atakiem dronów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *