Connect with us

Nauka

Zaktualizowane wytyczne CDC mówią teraz, że osoby narażone na koronawirusa mogą nie wymagać badań

Published

on

Wcześniej CDC stwierdziło, że testy wirusowe są odpowiednie dla osób z niedawną lub podejrzewaną ekspozycją, nawet jeśli były one bezobjawowe.

Oto, co Witryna CDC wspomniana wcześniej: „Zaleca się badanie wszystkich bliskich kontaktów osób z zakażeniem SARS-CoV-2. Ze względu na możliwość bezobjawowej i przedobjawowej transmisji ważne jest, aby kontakty osób zakażonych SARS-CoV-2 były szybko identyfikowane i badane ”.
CDC zmienił witrynę w poniedziałek. Oto co teraz mówi: „Jeśli byłeś w bliskim kontakcie (w promieniu 6 stóp) z osobą zakażoną COVID-19 przez co najmniej 15 minut, ale nie masz objawów, nie musisz koniecznie wykonywać testu, chyba że jesteś osobą wrażliwą lub swoim zdrowiem świadczeniodawca opieki zdrowotnej lub stanowy lub lokalny urzędnik zdrowia publicznego zalecają skorzystanie z takiego.

Ci, którzy nie mają objawów Covid-19 i nie byli w bliskim kontakcie z kimś ze znaną infekcją, nie potrzebują testu, mówią zaktualizowane wytyczne.

„Nie każdy musi być testowany” – mówi strona internetowa agencji. „W przypadku poddania się testowi należy poddać się kwarantannie / izolować w domu w oczekiwaniu na wyniki testu i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pracownika służby zdrowia”.

Wytyczne CDC nadal mówią, że ludzie powinni poddawać się testom, jeśli mają objawy, i że czyjś pracownik służby zdrowia „może zalecić wykonanie testu na COVID-19”.

„Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że można być zarażonym i rozprzestrzeniać wirusa, ale czuć się dobrze i nie mieć żadnych objawów” – czytamy na zaktualizowanej stronie CDC, zwracając uwagę, że lokalni urzędnicy ds. Zdrowia publicznego mogą zażądać przebadania bezobjawowych „zdrowych ludzi”, w zależności od przypadków i rozprzestrzenić się na danym obszarze.

W swoim scenariusze planowania pandemii, CDC twierdzi, że jego obecne najlepsze szacunki są takie, że 40% zakażeń przebiega bezobjawowo, a 50% transmisji następuje przed wystąpieniem objawów.

CDC nie wyjaśniło tej zmiany i wielu lekarzy było nią zaintrygowanych.

READ  Putin ostrzegł, że Ukraina będzie walczyć „zębem i gwoździem”, jeśli Rosja odetnie gaz i dokona inwazji: „Ani blizny | Nauka | Aktualności

„Obawiam się, że te zalecenia sugerują, że ktoś, kto miał znaczny kontakt z osobą z Covid-19, nie musi teraz poddawać się badaniom” – powiedziała dr Leana Wen, lekarz medycyny ratunkowej i profesor zdrowia publicznego z George Washington University, która był wcześniej komisarzem zdrowia Baltimore.

„Jest to klucz do śledzenia kontaktów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do 50% wszystkich przypadków przenoszenia jest spowodowanych przez osoby, które nie mają objawów. Można się zastanawiać, dlaczego te wytyczne zostały zmienione – czy ma to uzasadniać dalszy deficyt testów?”

Rzecznik Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych zaprzeczył, że zmiana wpłynęłaby na wysiłki w zakresie śledzenia kontaktów, które zdaniem większości urzędników zdrowia publicznego są kluczem do ewentualnej kontroli wirusa. „Zaktualizowane wytyczne nie podważają śledzenia kontaktów ani innych rodzajów testów nadzoru” – powiedział rzecznik.

HHS powiedział, że ludzie powinni skonsultować się ze swoimi lekarzami lub lokalnymi urzędnikami zdrowia, aby zdecydować, czy muszą zostać przebadani.

„Wytyczne w pełni wspierają testy nadzoru zdrowia publicznego, przeprowadzane w sposób proaktywny przez federalnych, stanowych i lokalnych urzędników ds. Zdrowia publicznego” – powiedział rzecznik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *