Connect with us

technologia

Zakończyła się misja gospodarcza polskich firm do Afryki – Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Published

on

Zakończyła się misja gospodarcza polskich firm do Afryki – Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Za nami dwa bardzo ważne wydarzenia dla rozwoju stosunków handlowych pomiędzy Polską a Afryką. 5 lutego w Nairobi odbyło się spotkanie gospodarcze na temat wspólnych perspektyw gospodarczych Polski i Kenii, a 7 lutego w Kigali odbyło się Polsko-Rwandyjskie Forum Ekonomiczne.

W wydarzeniu w Nairobi wzięło udział ponad 300 osób, w tym przedsiębiorcy z ponad 30 firm z Polski, a także liczni przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu z obu krajów. Podczas całodniowego spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat branży mleczarskiej i biogazowej oraz wziąć udział w spotkaniach networkingowych.

W forum w Kigali wzięli udział przedstawiciele prawie 20 firm z Polski i nawet 80 z Rwandy. Odbyły się liczne spotkania B2B, wzmacniające polsko-rwandyjskie relacje biznesowe. Podczas spotkania odbyły się także prezentacje dotyczące sektorów o największym potencjale współpracy pomiędzy naszymi krajami.

Organizatorem misji gospodarczej polskich firm do Afryki, spotkania biznesowego w Nairobi i forum w Kigali była Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Polskiej delegacji przewodniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

READ  Ścieżki i czynniki wzrostu produktywności w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *