Connect with us

Nauka

Zachód musi mieć się na baczności przed wojną z Rosją, mówi szef brytyjskich sił zbrojnych

Published

on

Ustępujący szef brytyjskich sił zbrojnych powiedział, że wojsko będzie musiało być gotowe do wojny z Rosją po ostatnich napięciach w Europie Wschodniej, ale nie wierzy, że Władimir Putin naprawdę chce „gorącej wojny” z Zachodem.

Generał Nick Carter powiedział, że Rosja jest teraz większym zagrożeniem w Europie Wschodniej niż wtedy, gdy obejmował stanowisko osiem lat temu, udzielając serii wywiadów, zanim pod koniec miesiąca ustąpił ze stanowiska szefa zespołu obronnego. Powiedział, że ma „wyraźną nadzieję”, że nie będzie wojny z Rosją i że nie wierzy, że kraj ten chce wojny fizycznej, ale że NATO będzie musiało być gotowe.

Wśród napięć na pograniczu Polski i Rosji, sojusznika Białorusi, mówił o uchodźcach uwięzionych w obozach, a także o sygnałach, że wojska rosyjskie mogą gromadzić się wzdłuż granicy z Ukrainą. Liz Truss, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, poprosiła Putina w ten weekend o interwencję w „haniebnym kryzysie migrantów przemysłowych”, który rozwija się na granicy.

Narody zachodnie oskarżają Białoruś o zwabienie ludzi do granicy UE, a Polska odrzuca ich starania o członkostwo.

W niedzielę Dubaj zaczął zakazywać podróżnym z Iraku przejazdu przez emirat w drodze na Białoruś, zakłócając ostatnią główną trasę lotniczą z Bliskiego Wschodu do Mińska.

Cytowany był premier Polski Mateusz Morawiecki, który powiedział w niedzielę, że NATO musi podjąć „konkretne kroki” w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego na granicy białoruskiej, dodając, że Polska, Litwa i Łotwa mogą wystąpić o konsultacje w ramach sojuszu z Białorusią. Zgodnie z art. 4 Traktatu NATO każdy sojusznik może wystąpić o konsultacje, gdy w opinii któregokolwiek z nich zagrożona jest jego integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.

hybrydowy manualny

Były urzędnik MI6 Christopher Steele powiedział, że wierzy, iż Moskwa myślała, że ​​jest w stanie wojny z Wielką Brytanią i jej sojusznikami. Zapytany w niedzielę o tę opinię, Trevor Phillips z Sky News, Gen Carter powiedział: „Prawdopodobnie Rosja postrzega globalny kontekst strategiczny jako trwającą walkę, w której, jak sądzę, wykorzystałaby wszystkie instrumenty władzy narodowej, aby osiągnąć swoje cele. Ale robiąc to, [the Russians] Nie chcę prowokować gorącej wojny. „Więc tak, w pewnym sensie myślę, że ma rację. Oczywiście pytanie brzmi, jak zdefiniować wojnę, a ja, jako żołnierz, miałbym tendencję do definiowania wojny jako faktycznego aktu walki i walki, a nie sądzę, żeby tego chcieli. Myślę, że chcą spróbować osiągnąć swój cel w znacznie bardziej subtelny sposób. ”

READ  Impreza sąsiedzka w Baltimore upamiętnia życie stracone rok wcześniej

Później powiedział BBC1 The Andrew Marr Show, że Rosja znalazła się w „hybrydowym podręczniku, w którym łączy się dezinformację z destabilizacją, a pomysł wypchnięcia migrantów do granic Unii Europejskiej jest klasycznym przykładem tego rodzaju rzeczy”. Powiedział, że sytuacje na granicy między Białorusią a Ukrainą najprawdopodobniej będą „klasycznym odwróceniem uwagi” od rosyjskiego rządu, takim, jaki trwa „od lat”.

zrodzony z jednostki

Zapytany, czy mogłoby to przerodzić się w strzelaninę, generał Carter powiedział: „Nie wiem. Myślę, że musimy mieć się na baczności i zapewnić, że zwycięży odstraszanie, a przede wszystkim musimy zapewnić jedność w sojuszu NATO i nie dopuścić do powstania jakichkolwiek luk w naszym zbiorowym stanowisku. ”

Generał Carter przyznał również, że sytuacja w Afganistanie jest „niedobra” po tym, jak argumentował w czasie przejęcia władzy przez talibów w sierpniu, że grupa się zmieniła i powinna mieć „miejsce” na utworzenie rządu. Powiedział, że pojawiły się „straszne obrazy potencjalnego kryzysu humanitarnego” i przyznał, że talibowie mieli „wiele rzeczy, które trzeba zmienić”. Ale nadal upierał się, że talibowie różnili się od tego, co było w 2001 roku i stwierdził, że „umiarkowana grupa prawdopodobnie prywatnie argumentuje, że są innym typem talibów”. Admirał Tony Radakin (55 l.), szef Marynarki Wojennej, przejmuje dowództwo nad siłami zbrojnymi, a pod koniec miesiąca ustępuje generał Carter. – Guardian / New York Times

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.