Connect with us

Gospodarka

Za 1 rok e-faktury będą w Polsce obowiązkowe

Published

on

Za 1 rok e-faktury będą w Polsce obowiązkowe

Krajowy System Elektronicznego Fakturowania (KSeF) funkcjonuje w Polsce od początku 2022 roku. Jego stosowanie jest na razie dobrowolne, ale zgodnie z założeniami Ministerstwa Finansów, od II kwartału 2023 r. stanie się obowiązkowe. poinformował Warsaw Business Journal.

Według raportu system jest przygotowany do przetwarzania ponad 2 miliardów faktur miesięcznie. W ciągu dekady będzie to około 30 petabajtów danych.

„Zintegrowanie narzędzi do fakturowania stosowanych przez firmy z systemem rządowym bez wątpienia przyniesie znaczne usprawnienie procesów księgowych. Dopiero torujemy drogę, będąc jednym z pierwszych, którzy poprowadzą cały proces integracji – powiedział Krzysztof Pulkiewicz, Land Manager Unifiedpost Group odpowiedzialny za rozwój platformy Banqup w Polsce.

Tylko Włochy, Hiszpania i Portugalia wprowadziły wcześniej systemy państwowe, które wspierają przepływ faktur w całej gospodarce i pomiędzy wszystkimi firmami.

Jednak duża część e-rachunków jest również w obiegu w krajach skandynawskich i Estonii.

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godnego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach i dokładne oraz prezentowane bez strachu i faworyzowania.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, swoich czytelników.

Właśnie taką możliwość chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do przyłączenia się do nas w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *