Connect with us

Świat

Yoon z Korei Południowej przygotowuje się do przedłużenia zakazu pracy podczas strajku

Published

on

Yoon z Korei Południowej przygotowuje się do przedłużenia zakazu pracy podczas strajku

SEOUL (Reuters) – Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol w niedzielę zarządził przygotowania do przedłużenia nakazu powrotu do pracy poza przemysł cementowy w związku z trwającym strajkiem kierowców ciężarówek.

Tysiące południowokoreańskich kierowców ciężarówek strajkuje od ponad 10 dni, a negocjatorzy rządowi i związkowi nie robią postępów w sprawie nieporozumień dotyczących zasad płacy minimalnej.

Yoon, konserwatysta, we wtorek wydał pierwszy w historii kraju nakaz „rozpoczęcia pracy” dla 2500 kierowców w branży cementowej, prosząc ich o powrót na drogę lub nałożenie na nich grzywien.

W niedzielę Yoon wezwał ministrów rządu do przygotowania się do wydania nakazu powrotu do pracy w sektorach takich jak rafinacja ropy naftowej i produkcja stali, w których spodziewane są dodatkowe szkody, powiedział w oświadczeniu rzecznik Lee Jae-myoung.

Yoon wezwał do ukarania tych, którzy łamali prawo podczas strajku i nakazał ministrom podjęcie działań minimalizujących szkody, takich jak: B. wykorzystanie alternatywnych kierowców, personelu wojskowego i sprzętu wojskowego.

Koreańska Konfederacja Związków Zawodowych, organizacja parasolowa, planuje strajk generalny na wtorek.

„Mogę postrzegać ten planowany strajk jedynie jako działanie umotywowane politycznie, a nie mające na celu obronę praw pracowniczych” – powiedział Yoon, według Lee, sygnalizując możliwą ostrą reakcję rządu.

„Trzymanie życia ludzi i gospodarki narodowej jako zakładników w czasach kłopotów gospodarczych utrudnia przetrwanie wrażliwym, zdezorganizowanym pracownikom i pozbawia przyszłe pokolenia i ogół społeczeństwa ich przyszłej pracy” – powiedział Yoon.

Strajki zakłóciły łańcuch dostaw Korei Południowej i kosztowały 1,6 biliona wonów (1,2 miliarda dolarów) utraconych przesyłek w ciągu pierwszych siedmiu dni, podało Ministerstwo Przemysłu w czwartek.

Rząd zapowiedział, że nie przedłuży okresu obowiązywania płacy minimalnej dla kierowców ciężarówek na kolejne trzy lata. Związek mówi, że powinien być stały i szerszy.

READ  STANY ZJEDNOCZONE. Joe Biden oficjalnie zaczyna przejmować władzę

Tysiące demonstrowało w sobotę w centrum Seulu, by poprzeć żądania kierowców ciężarówek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *