Connect with us

Najważniejsze wiadomości

FIFA planuje zwiększyć liczbę drużyn na kolejne mistrzostwa świata w 2026 roku do łącznie 104 meczów

Published

on

Qatar 2022 faza grupowa ledwo się skończył i FIFA już organizuje kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej, które po raz pierwszy będą gospodarzami trzech krajów, Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk. Turniej, który odbędzie się za trzy i pół roku, będzie wymagał podbicia gry, aby zrobić większe show i oczywiście wygenerować wiele milionów więcej.

W tym celu czołowy organ zarządzający piłką nożną na świecie planuje zmienić format turnieju, tak aby w całym turnieju rozegrane zostały łącznie 104 mecze.

32 drużyny w fazie pucharowej

Według The Guardian, FIFA zmieni swój pierwotny pomysł na 16 grup po trzy drużyny w każdej na bardzo długą fazę grupową z 12 sektorami po cztery drużyny w każdej, aby przejść do rundy 32 drużyn, aby rozpocząć fazę pucharową.

obecnie 32 drużyny Są podzielone na 8 grup po 4 drużynygdzie zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w każdej grupie awansują do 1/8 finału.

Łącznie 104 gry

Dzięki tej zmianie Mistrzostwa Świata 2026 miałyby łącznie 104 mecze, o 40 więcej niż planowano na Katar 2022, w tym fazę grupową i kwalifikacje.

Wśród innych zmian, według The Athletic, FIFA rozważa, że ​​w przypadku remisu w fazie grupowej mecze zostaną rozstrzygnięte w rzutach karnych w celu wyłonienia zwycięzcy, a tie-break będzie znacznie wyraźniejszy niż obecnie stosowany, jeśli jest to remis Liczba biletów lub nawet losowanie może zadecydować o wejściówce do drugiej rundy.

Rzut karny jako rozstrzygający remis

Idea FIFA polega na tym, że w przypadku wygranej zwycięzca otrzymuje trzy punkty, zwycięzca rzutów karnych po remisie w regulaminowym czasie otrzymuje dwa punkty, a przegrany rzutów karnych jeden.

Ile miejsc będzie miała każda konfederacja w Ameryce Północnej w 2026 roku?

Następny Mistrzostwa Świata udzieli 16 więcej biletów niż dotychczas, jedną z najkorzystniejszych konfederacji będzie CONCACAF, który oprócz trzech biletów bezpośrednich dla gospodarzy będzie miał jeszcze trzy miejsca kwalifikacyjne. Oto podział według konfederacji:

  • UEFA: zwiększy liczbę dostępnych biletów z 13 do 16.
  • CAF (Afryka): dziewięć bezpośrednich biletów i pół biletu rozgrywanych przez play-offy.
  • CAF (Azja): będzie miał 8 biletów bezpośrednich
  • konmebol: Sześć biletów bezpośrednich i pół biletu rozegranych w fazie playoff
  • CONCACAF: Trzy bezpośrednie bilety (oprócz trzech dla gospodarzy) i dodatkowa połowa kwoty na baraże.
  • OFC (Oceania): Po raz pierwszy w historii będzie bilet bezpośredni i pół biletu dodatkowego przez baraże.
READ  Poland Chasing Olympics ujawnia 24-osobowy skład dla Kowna - FIBA ​​Olympic Qualifier Kowno, Litwa 2020

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *