Yego z Południowej Alabamy i Wawrzyniak z Południowej Miss zostali Biegaczami Tygodnia Biegów Przełajowych Pasa Słońca

NOWY ORLEAN – Kirami Yego z Południowej Alabamy i Oliwia Wawrzyniak z Południowej Alabamy ustanowiły rekordy osobiste, zdobywając pięć pierwszych miejsc, aby wygrać trzeci tydzień nagród Sun Belt Cross Country Runners of the Week.

Biegacz tygodnia przełajowego mężczyzn

Kirami Yego
(R-niedz. | Kapenguria, Kenia)

Kirami Yego Jaguara ukończył z najwyższym wyróżnieniem w 5-milowym wyścigu mężczyzn na torze Joe Piane Invitational, którego gospodarzem była Notre Dame. Pochodzący z Kapengurii w Kenii, odniósł czwarte zwycięstwo kolegialne i ósme miejsce w pierwszej dziesiątce z nowym rekordem życiowym 23:23.2. Jest to również trzeci najszybszy czas na dystansie w historii programu.

Biegacz tygodnia przełajowego kobiet

Oliwia Wawrzyniak
(Fr. | Poznań, Polska)

Debiutant Gold Eagles, Oliwia Wawrzyniak, zajęła czwarte miejsce w 5K na Chile Pepper Cross Country Festival, kiedy poprowadziła drogę do Miss Południowej z nowym rekordem szkolnym 16:34,8. Urodzony w Poznaniu z Polski, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i poprowadził Złote Orły na drugie miejsce na 32 zawodników.