Connect with us

Nauka

Pierwszy satelita Omanu gotowy do startu z portu kosmicznego w Wielkiej Brytanii

Published

on

Pierwszy satelita Omanu jest gotowy do wystrzelenia z Kornwalii, na południowy zachód od Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że Aman, CubeSat, który będzie używany do nadzoru środowiskowego, wejdzie na niską orbitę okołoziemską po wystartowaniu w tym miesiącu z Spaceport Cornwall.

Satelita został w tym tygodniu zintegrowany ze statkiem kosmicznym podczas prac prowadzonych przez Virgin Orbit. Rakieta firmy LauncherOne wyniesie urządzenie na orbitę.

Obejmował końcowe sprzątanie i kontrolę satelitów w celu przygotowania go do startu.

„Integracja satelitów stanowi ważny kamień milowy w planie wysłania w tym roku pierwszego statku kosmicznego Omanu w kosmos” – powiedział Abdulaziz Jaafar, dyrektor generalny omańskiej firmy technologicznej Etco. Obserwator z Omanu.

„To budujące być świadkiem rozwoju tego bezprecedensowego w historii kraju projektu.

„Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go w końcowym etapie, który odbędzie się jeszcze w tym roku, kiedy wystartuje na niskiej orbicie okołoziemskiej”.

Polski producent nanosatelitów SatRev zbudował Amana, a prezes Grzegorz Zwoliński powiedział, że proces integracji zakończył się sukcesem.

„Wszelkie ryzyko zostało zminimalizowane dzięki zdarzeniu weryfikacji dopasowania, które miało miejsce w poprzednim miesiącu, kiedy ten sam zespół z Virgin Orbit był na miejscu w centrali SatRev w Polsce, aby przeprowadzić szczegółowy przegląd wszystkich planowanych kroków integracji.”, powiedział.

Aman będzie jednym z siedmiu CubeSatów wysłanych na orbitę podczas inauguracyjnego startu kosmodromu.

Misja pozwoli Omanowi dołączyć do szeregów innych krajów kosmicznych, w tym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które przeszły do ​​historii w 2020 roku, kiedy wystrzeliły sondę na Marsa, aby zbadać jego atmosferę i klimat.

Zaktualizowano: 6 października 2022, 13:07

READ  Spadek liczby zgonów spowodowanych grypą może wskazywać, że najbardziej zagrożone osoby zmarły z powodu COVID-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.