Connect with us

technologia

Xenoblade Chronicles 3: Wszystko, czego nauczyliśmy się w dzisiejszym Nintendo Direct

Published

on

Wiele nowych szczegółów dotyczących Xenoblade Chronicles 3 zostało ujawnionych podczas specjalnego Nintendo Direct. Od głównej obsady sześciu postaci po ich umiejętności bojowe i zamieszkiwany przez nich świat – oto wszystko, czego się dzisiaj nauczyliśmy.

Xenoblade Chronicles 3 – główni bohaterowie

Akcja Xenoblade Chronicles 3 toczy się w świecie spustoszonym przez konflikt między dwoma narodami; Agnus i Keve. Sześciu głównych bohaterów to początkowo dwie frakcje z przeciwnych stron tego konfliktu, ale szybko zdają sobie sprawę, że mają wspólne przeznaczenie i muszą współpracować, aby pokonać prawdziwego wroga.

Pierwsza grupa składa się z: Noego, odważnego widzącego; odważna i szczera Eunia; i Lanz, krzepki bandyta. Twoimi początkowymi przeciwnikami są miłe i współczujące Mio; pomysłowy taktyk bojowy Taion; i Sena, maleńka osoba o wielkiej mocy.

Po zjednoczeniu szóstka walczy jako cała grupa, aby dotrzeć do Swordmarch, krainy przebitej gigantycznym kamiennym mieczem.

Oprócz tych głównych bohaterów jest wielu bohaterów, którzy działają jako siódmy członek twojej drużyny. Chociaż możesz rekrutować dużą liczbę bohaterów, tylko jeden może być w twojej drużynie na raz. Sporo wystąpiło bezpośrednio w filmie, w tym Ashera, Valdi, Riku i Manana, Fiona, Alexandria i Gray. Przedstawiono niewiele szczegółów na temat ich wkładu, ale bohaterowie mają swoje własne specjalności. Na przykład Valdi jest medykiem wojennym, a Alexandria jest Incursorem, który może zadawać więcej trafień krytycznych.

Xenoblade Chronicles 3 – system walki i klasy

Wszystkie postacie w Xenoblade Chronicles 3 pasują do klasycznej trójki klasy RPG: napastnika, obrońcy i uzdrowiciela. Ale w ramach tych szerokich kategorii istnieją bardziej szczegółowe klasy. Przykładami oferowanymi przez Directa są Miecznik, dobrze zbalansowany napastnik, który prowadzi walkę; Zephyr, specjalista defensywny zdolny do unikania i kontrowania ataków wroga; Strzelec-Medyk, który może na odległość przywracać sojusznikom i wzmacniać umiejętności; taktyk, który rozbija wrogów i pomaga sojusznikom papierowymi amuletami; Ciężka Gwardia, która używa potężnej broni do obrony i agresji sojuszników; i Ogr, który może zniszczyć obronę wroga.

READ  PS5 już bije Xbox Series X - oto dlaczego

Każda postać może przełączać się między klasami i zaleca się, aby każda postać w drużynie nauczyła się wielu klas, aby zapewnić zgrany zespół.

Zajęcia pozwalają postaciom na używanie sztuki; Specjalne zdolności przypisane do przycisków na twarzy Switcha. Łączenie ze sobą sztuk tworzy kombinacje i pasuje do systemu, w którym łamiesz i przewracasz wrogów, zanim wyrzucisz ich w powietrze, a następnie rzucisz z powrotem na ziemię. Ataki łańcuchowe to niezawodny sposób na zmiażdżenie wrogów.

Fusion Arts przenosi ten system na wyższy poziom, umożliwiając połączenie dwóch różnych sztuk w jednym ataku.

System walki w Xenoblade Chronicles 3 działa w czasie rzeczywistym i w dowolnym momencie możesz swobodnie przełączać się między członkami drużyny. Jak dotąd, przynajmniej z materiału w Direct, wygląda to na całkiem fajny i zabawny system.

Xenoblade Chronicles 3 – Uroboros Link

Zdecydowanie najfajniejszym odkryciem Directa jest powiązanie; umiejętność, która pozwala dwóm członkom drużyny połączyć się w podobnego do Evangeliona mecha/stwora/rzecz o nazwie Uroboros. Niektóre pary postaci są do tego zdolne i w zależności od tego, która postać zostanie wybrana jako dominujący duch w parze, zdolności uroborosa mogą się zmieniać. Dlatego powinieneś wybrać odpowiedniego „pilota” do zadania. Łączenie jest tylko tymczasową ofertą, więc musisz jak najlepiej wykorzystać swoje Uroboros, zanim skończy się czas, ale mogą one łączyć się z atakami łańcuchowymi, aby tworzyć wysoce szkodliwe kombinacje.

Xenoblade Chronicles 3 – Przepustka rozszerzająca i edycja kolekcjonerska

Direct ogłosił również przepustkę na rozszerzenie, która będzie kosztować 29,99 USD / 26,99 GBP. W zestawie znajduje się nowy scenariusz fabularny, który zostanie wydany pod koniec 2023 roku. W momencie premiery przepustka dodaje „przydatne przedmioty” i warianty kolorystyczne stroju. Nowa bitwa wyzwań, nowi bohaterowie i zadania oraz nowe stroje zostaną również dodane do końca 2022 roku. A pod koniec kwietnia 2023 roku pojawiła się kolejna nowa bitwa wyzwań, bohater, zadania i stroje.

READ  Wyciek iPhone'a 12 Pro właśnie ujawnił największe aktualizacje - ale jest haczyk

Gdy Xenoblade Chronicles 3 zostanie wydane 29 lipca, dostępna będzie Edycja Kolekcjonerska z artbookiem i etui SteelBook. Jest dostępny wyłącznie w My Nintendo Store, więc miej oko na stronę przedsprzedażową.

Xenoblade Chronicles 3 zostało po raz pierwszy ogłoszone na początku tego roku na Nintendo Direct w lutym 2022 roku. Jest to kontynuacja popularnego Xenoblade Chronicles 2 i chociaż osadzona jest w przyszłości świata przedstawionego w poprzednich grach, zawiera nową obsadę i historię.

Matt Purslow jest brytyjskim redaktorem wiadomości i funkcji dla IGN.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.