Connect with us

Nauka

Wysokiej jakości nominacje do zarządu napędzają wzrost | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Wysoki poziom kompetencji, w połączeniu z nastawieniem na współpracę członków zarządu Western Reserve Port Authority, skutkuje dobrymi rzeczami dla lokalnych przedsiębiorstw i ogólnie dla Mahoning Valley.

Ostatnia nominacja do zarządu, polskiego biznesmena Eda Muransky’ego, odbyła się w ostatnich tygodniach i dowodzi, że komisarze powiatowi, którzy nominują członków zarządu na wieloletnią kadencję, poważnie traktują utrzymanie wysokich standardów, aby kontynuować dobrą pracę, którą wykonują. przez władze portowe.

Muransky, prezes i założyciel Muransky Companies, firmy zarządzającej biznesem, jest również założycielem, prezesem, dyrektorem generalnym i większościowym właścicielem Southwoods Surgical Hospital in Boardman.

Jego nominacja została wyznaczona w zeszłym miesiącu przez komisarzy okręgu Mahoning.

Muransky, były zawodnik NFL, jest także założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym Chestnut Land Company, holdingu franczyzowego firmy Auntie Anne’s Soft Pretzel działających w Stanach Zjednoczonych. Działa również w wielu lokalnych grupach społecznych, które koncentrują się na młodzieży.

Wiedza biznesowa Muransky’ego i wyraźna miłość do Mahoning Valley czynią go doskonałym kandydatem do rady – na równi z siedmioma kolegami.

Zasiądzie obok prezydenta Martina Loneya, przywódcy związku w regionie; Wiceprezes Sam Covelli, menadżer biznesowy Warrena; oraz inni liderzy społeczności i biznesu, w tym Richard Edwards, Kathleen Dillon-Kennedy, Ron Klingle i David Detec. Kadencja członka zarządu, Sterlinga Williamsa, dobiega końca i wierzymy, że komisarze hrabstwa Trumbull powołają nowego członka zarządu, który będzie równie cenny na to stanowisko.

Bronimy tych punktów dzisiaj, ponieważ nie tak wiele lat temu wewnętrzne walki i awarie między członkami tej cennej rady stały się tak poważne, że komisarze hrabstwa Mahoning i Trumbull zaczęli spotykać się na wspólnej sesji, aby rozważyć rozwiązanie rady.

W rzeczywistości wybryki członków zarządu w tamtym czasie stały się tak dużym ograniczeniem dla Valley, że stało się stratą dla tych, którzy próbowali wprowadzić nowy biznes lub rozszerzyć istniejącą działalność tutaj.

READ  Orange County zgłosił 239 nowych przypadków i 5 nowych zgonów na dzień 3 października - Orange County Register

Kiedy jednak komisarze z obu powiatów zaczęli podnosić liczbę swoich nominowanych do rady, kierunek władz portu zaczął się zmieniać.

W dużej mierze dzięki wysokiemu poziomowi profesjonalizmu obecnego rady i zatrudnionych przez nią ludzi, władze portu, poprzez swoje ramię rozwoju gospodarczego, po cichu osiągnęły dobre rzeczy dla firm i społeczności w regionie w naszej Dolinie Mahoning.

Władze portowe zostały utworzone w 1992 r. W celu obsługi regionalnego portu lotniczego Youngstown-Warren, ale mogą również wykorzystywać wyłączne uprawnienia przyznane władzom portowym na mocy prawa Ohio w celu promowania wzrostu gospodarczego i rozwoju w Dolinie Mahoning.

Jest to potężne narzędzie, które w ostatnich latach zapewniło postęp i sukces komercyjny obu krajów.

Niektóre niedawne przykłady obejmują wykorzystanie przez władze portu leasingu kapitałowego i uprawnień zwolnionych z podatku do realizacji kilku projektów, być może przede wszystkim Ultium Cells LLC, nowej spółki joint venture GM-LG Chem zajmującej się produkcją akumulatorów samochodowych, budowanej w Lordstown.

Inne godne uwagi projekty, które władze portowe wniosły do ​​programu leasingu kapitału, to DeBartolo Commons w Southern Park Mall, zakwaterowanie dla studentów Campus Lofts na Uniwersytecie Stanowym w Youngstown oraz Briarfield Place, centrum pielęgniarskie specjalizujące się w Boardman.

W tego typu umowie władze portowe są właścicielem projektu i wynajmują go firmie na okres, zwykle pięć lat. Jest to mechanizm finansowania, który władze portowe w Ohio zapewniają w celu zwolnienia z podatku od sprzedaży materiałów budowlanych, pomagając w stymulowaniu nowych budów ze względu na potencjał oszczędności.

Również w ciągu ostatnich pięciu lat władze lokalnego portu rozszerzyły swoją działalność w zakresie rozwoju i zarządzania nieruchomościami, głównie poprzez darowizny, ale także poprzez przejęcia.

Na przykład w zeszłym roku Zarząd Portu Zachodniego Rezerwy pomógł w odbudowie powierzchni handlowej byłego banku chemicznego w Boardman.

Ułatwiło również zakup i sprzedaż 1,5 miliona dolarów z Westchester Drive 50 do Mahoning County Public Health, które mają biura w budynku w Austintown.

READ  Nowe badanie wykazało, że aerozol do nosa zapobiega zakażeniu COVID-19 u zwierząt testowych

Jest o wiele więcej. Ale wystarczy powiedzieć, że w ramach spójnej pracy tej rady portowej, wraz z jej małym, ale potężnym zespołem zarządzającym, w skład którego wchodzi dyrektor generalny John Moliterno; Anthony Trevena, dyrektor operacyjny; i Sarah Lown, menedżer ds. finansów publicznych, operacje zakończyły się sukcesem i były godne uwagi.

Razem pomogli we wzroście rozwoju gospodarczego naszego Vale. Gratulujemy zespołowi dobrej pracy i zachęcamy do dalszych działań w tym kierunku.

[email protected]

Dzisiejsze najnowsze wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.