Connect with us

technologia

Wyostrz i dopracuj swoją wiedzę: sposoby na rozwój kariery w branży hotelarskiej

Published

on

Wzmocnij się dzięki umiejętnościom i możliwościom

Kariera pana Yeonga w hotelarstwie rozpoczęła się 16 lat temu, początkowo szkoląc się w Singapore Hotel and Tourism Education Centre (Shatec), po czym odbył wiele staży w pięciogwiazdkowych hotelach w Singapurze. W 2020 roku, dwa lata po tym, jak pełnił funkcję Ascott Host w Ascott Orchard Singapore, zdecydował, że nadszedł czas, aby rozszerzyć swoje możliwości zawodowe. Droga naprzód? Kontynuować edukację.

Jego wysiłki się opłaciły. Od czasu ukończenia KPCh pan Yeong objął stanowisko Lyf Warden, nową rolę gościnną we wspólnych mieszkaniach Lyf. Co szczególnie ceni: „Nie ma dwóch takich samych dni”. Każdy dzień jest dla niego okazją do sprawdzenia swoich nowo nabytych umiejętności gościnności i podjęcia różnych zadań – czy to interakcji z mieszkańcami Lyf, czy organizowania programów eksperymentalnych, takich jak warsztaty kulinarne, grupowe wycieczki rowerowe i imprezy przy basenie.

Pan Yeong mówi, że KPCh dała mu więcej pewności co do jego przyszłych perspektyw. „Wierzę, że program będzie nadal otwierał mi kolejne drzwi do odkrywania dodatkowych ról i funkcji w hotelu, gdy będę kontynuować karierę w branży hotelarskiej”.

Uzyskaj wczesne zameldowanie w branży hotelarskiej

Podczas gdy turystyka w Singapurze powoli wychodzi z pandemii, w branży hotelarskiej pojawiają się możliwości. Osoby poszukujące pracy muszą zachować elastyczność — czy to poprzez przekwalifikowanie, czy odkrywanie możliwości poza ich strefą komfortu.

„Pandemia przyspieszyła wdrażanie technologii umożliwiających cyfryzację i maksymalizację produktywności w organizacjach” — zauważa Amanda Kong, starszy trener kariery w WSG. „W związku z tym ważne jest, aby poszerzać swoje umiejętności poza to, co jest wymagane w obecnej pracy, aby zachować znaczenie dla przyszłych możliwości zawodowych”.

Niezależnie od tego, czy chcesz się dalej kształcić, czy też chcesz włamać się do branży hotelarskiej, możesz skontaktować się z WSG, aby pomóc Ci w poszukiwaniu pracy. CCP WSG mają na celu przekwalifikowanie Singapurczyków, takich jak pan Yeong, w celu rozwinięcia nowych umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w obszarach wzrostu lub na nowo zaprojektowanych stanowiskach, nawet bez wcześniejszego doświadczenia.

READ  Archeolodzy znajdują ruiny ogromnej średniowiecznej katedry nubijskiej w Sudanie

Osoby poszukujące pracy mogą również skontaktować się z WSG kariera łączy lub Centra pracy i umiejętności SG United dostęp Pakiet usług WSGod warsztatów kariery po sesje networkingowe, rozmowy branżowe, a nawet dedykowany indywidualny coaching kariery.

Na swoich znakach, zresetuj, idź z WSG! Odkryj nowe możliwości i rozpocznij nową karierę już dziś. Wizyta www.wsg.gov.sg/explorecareers-hotel by dowiedzieć się więcej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.