Connect with us

Sport

Wyniki Pucharu Zjednoczonych: | KOD sport

Published

on

Iga Świątek praktycznie odziedziczyła światowy nr.

Uciekający świat nr 1 Iga Świątek ma nadzieję, że w tym tygodniu ponownie spotka się z Ashem Barty w Brisbane, aby podziękować kobiecie, która przyspieszyła jej rekordowy sezon.

Świątek, która przyznała się, że płakała przez ponad pół godziny, kiedy dowiedziała się o przejściu Barty’ego na emeryturę na początku tego roku, powiedziała, że ​​miała mieszane uczucia, gdy dowiedziała się o szokującym wezwaniu Australijczyka.

„Kiedy Ash przeszła na emeryturę, miałam mieszane uczucia, ponieważ czułam, że wciąż ma najlepszy tenis na świecie” – powiedziała Świątek w Brisbane na imprezie medialnej z jej polskimi koleżankami z drużyny przed rozpoczęciem kampanii United Cup w czwartek.

„Mam nadzieję, że może w tym tygodniu spotkamy się i powiem jej to wprost, ale naprawdę zainspirowała mnie do cięższej pracy.

„Ich inny styl gry pokazał mi, że zawsze jest miejsce na poprawę.

„Nawet teraz czuję, że mogę wiele zmienić i poprawić i jestem bardzo podekscytowany, że nawet jeśli miałem tak dobry sezon w tym roku, mogę zrobić kilka innych rzeczy”.

Świątek zasadniczo odziedziczyła pierwsze miejsce w rankingu po marcowym odejściu Barty’ego na emeryturę i chociaż Australijka wychwalała głębię kobiecego futbolu w tamtym czasie, nie była w stanie przewidzieć, jaki bieg Polka będzie kontynuować.

Świątek dotarła do dziewięciu finałów i zdobyła osiem tytułów w tym roku, w tym French Open i US Open, w tym serię 37 meczów bez porażki od lutego do lipca, aby pokazać, że więcej niż zasługuje na bycie na szczycie świata.

I chociaż jest dumna ze swojego rekordu, przyznała, że ​​awans na 1. miejsce dzięki przejściu Barty’ego na emeryturę sprawiło, że poczuła, że ​​musi coś udowodnić.

„Na początku czułem, że nie jestem pewien, czy to jest moje miejsce, wiesz” – powiedział Świątek.

READ  Studenci pielęgniarstwa BYU pomagają ukraińskim uchodźcom | Wiadomości, sport, praca

„Ash, wydawała się być świetnym wzorem do naśladowania dla wszystkich, jeśli chodzi o jej zachowanie na boisku i poza nim.

„Więc poczułem, że ona naprawdę… jak to się nazywa… naprawdę postawiła poprzeczkę dość wysoko, więc muszę pokazać ludziom, ale także pokazać sobie, że jestem we właściwym miejscu”.

Kobieta, która nazwała Barty’ego „niezwykłym człowiekiem”, ma ogromną przewagę nad numerem 2 na świecie Ons Jabeur z Tunezji, ale skupia się na ponownym doskonaleniu, aby pozostać na szczycie.

„Na początku (przyszłego) roku zamierzam spróbować oderwać się od wszystkiego, co wydarzyło się w zeszłym roku i skupić się na przyszłości, ponieważ czuję, że mogę zebrać dużo doświadczenia z tych turniejów w zeszłym roku, ale nie Nie chcę tego za bardzo trzymać, ponieważ chcę iść dalej i skupić się na moich kolejnych celach” – powiedziała.

„Moim celem jest skupienie się na przyszłości i próba poprawy jako tenisista”.

Pierwotnie opublikowane jako United Cup: Śledź wiadomości i wyniki nowych wydarzeń drużynowych

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *