Wyniki Italian Open, Alexei Popyrin 1/8 finału, z kim zmierzy się, Novak Djokovic, Iga Świątek, wyniki, najnowsze, aktualizacje

Australijczyk Alexei Popyrin awansował do 1/8 finału Italian Open dzięki zwycięstwu 7:5, 7:5 nad Romanem Safiullinem.

Proste zwycięstwo oznacza, że ​​występ 23-latka w Rzymie jest jego największym sukcesem w turnieju Masters 1000, gdzie czeka teraz na randkę z numerem 7 na świecie Holger Rune.

Transmituj ponad 50 wydarzeń sportowych na żywo i na żądanie dzięki Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij teraz bezpłatny okres próbny >

Popyrin ukradł przewagę, wyrywając rywalowi trzy punkty przełamania, podczas gdy Safiullin przełamał serwis Australijczyka tylko raz przez całe zawody.

Australijczyk dominował również przy swoim drugim serwisie, kiedy to się liczyło, zdobywając 75 procent punktów, podczas gdy Safiullin walczył i wygrał zaledwie 53 procent.

Popyrin będzie chciał kontynuować swoją imponującą formę przeciwko dziesięciu najlepszym przeciwnikom, gdy zmierzy się z Rune, który w tym roku dwukrotnie pokonał Felixa Auger-Aliassime, a także amerykańską gwiazdę Taylor Fritz.

Do Popyrin w 1/8 finału dołączy Novak Djokovic, który wygrał 6:3, 4:6, 6:1 z Grigorem Dimitrovem.

Sześciokrotny mistrz Rzymu Djokovic początkowo pojawił się w lepszej formie w porównaniu z jego powolnym otwarciem turnieju przeciwko Tomasowi Etcheverry, ale miał przed sobą kolejną bitwę z byłym numerem trzy na świecie.

„Myślę, że zbliżam się do pożądanego poziomu. Zawsze można grać lepiej, ale dzisiaj miałem naprawdę dobrego przeciwnika i myślę, że dałem radę – powiedział dziennikarzom Djokovic.

Djokovic nie nosił już opaski na łokieć, którą nosił w piątkowym meczu drugiej rundy i wydawało się, że wyzdrowiał po kontuzji, która zmusiła go do opuszczenia Madrid Masters w zeszłym tygodniu.

Popyrin spotyka Holgera Rune’a w 1/8 finału. (Zdjęcie autorstwa Alexa Pantlinga/Getty Images)Źródło: Getty Images

WIĘCEJ POKRYCIA

„Nasze serca są złamane”: australijska legenda tenisa, 13-krotny mistrz Wielkiego Szlema umiera w wieku 79 lat

READ  Polska zmienia prawo sądowe; wzywa UE do uwolnienia funduszy COVID | Wiadomości, sport, praca

Australijska gwiazda obala światowy numer 10 w oszałamiającym zaskoczeniu, gdy gigantyczna passa zabójstw trwa

„Jego oczy błyszczały”: zdjęcie Kyrgio podbija serca tenisowego świata

22-krotny zdobywca tytułu Wielkiego Szlema przegrał serwis w pierwszym meczu meczu, ale natychmiast się przełamał, przełamując ponownie w czwartym meczu, aby rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść.

Djokovic rozbił serw, aby objąć prowadzenie, aw trzecim secie numer dwa, były numer trzy na świecie Dimitrow oderwał się, przekazując inicjatywę Serbowi słabym bekhendem w siatkę.

Ale Dimitrov wyrównał seta własnym przełamaniem i zrobił wynik 4-4, rozgniewany Djokovic, który był przekonany, że strzał, który wygrał mecz, był niecelny i wywołał ogromne okrzyki kibiców Foro Italico, gdy przełamał wygranego seta.

Jednak Djokovic dotarł co najmniej do ćwierćfinału w każdym ze swoich 16 występów w Rzymie, a dobry występ w trzecim secie zapewnił mu miejsce w czwartej rundzie.

„Byłem bardzo szczęśliwy, że udało mi się złapać właściwy rytm w pierwszej grze pierwszego seta… To było bardzo ważne, aby wcześnie zrobić sobie przerwę i zachować kontrolę” – powiedział Djokovic.

Iga Świątek była w szczytowej formie, pokonując Lesię Cerenko 6:2, 6:0.

Po porażce finalistki w Madrycie w zeszły weekend Świątek znów była w świetnej formie, awansując do 1/8 finału kobiecego losowania.

21-latka celuje w swój trzeci z rzędu tytuł w Rzymie iz łatwością pokonała Tsurenko po nieco trudnym początku.

Novak Djokovic świętuje po pokonaniu Grigora Dimitrova. (Zdjęcie autorstwa Alexa Pantlinga/Getty Images)Źródło: Getty Images

Świątek przegrała dwa pierwsze mecze, ale potem wygrała 12 z rzędu, demonstrując, dlaczego jest numerem jeden na świecie i faworytką do zachowania tytułu Rolanda Garrosa.

„Po prostu staram się być konsekwentny i grać swoją grę. Każdy mecz traktuję jako finał i staram się mieć odpowiednie nastawienie – powiedział Świątek na boisku.

READ  Jan Błachowicz reaguje na szaloną walkę Glovera Teixeiry z Thiago Santosem

Świątek zmierzy się teraz z Donną Vekic lub Ljudmiłą Samsonową w czwartej rundzie po przedłużeniu swojej passy zwycięstw w stolicy Włoch do 13 meczów.

Jej starania o hat-tricka w Rzymie będą wspierane przez wcześniejsze emerytury sześciu z dziesięciu najlepszych graczy na świecie.

Piąta Coco Gauff z USA przegrała 4:6, 6:2, 6:2 z Marie Bouzkovą z Czech. Było to trzecie zwycięstwo Bouzkovej w pierwszej piątce w jej karierze, choć po raz pierwszy na glinie.

Na drodze do eliminacji znalazła się również Maria Sakkari z numerem 8 na świecie, którą pokonała Marketa Vondrousova 7:5, 6:3.

RZYM, WŁOCHY – 14 MAJA: Iga Świątek z Polski świętuje podczas 32. rundy gry pojedynczej kobiet przeciwko Lesi Tsurenko z Ukrainy w siódmym dniu Internazionali BNL D’Italia 2023 w Foro Italico 14 maja 2023 r. w Rzymie, Włochy. (Zdjęcie autorstwa Alexa Pantlinga/Getty Images)Źródło: Getty Images

Gauff i Sakkari odpadli z turnieju wraz z numerem dwa na świecie Aryną Sabalenką, numerem trzy na świecie Jessicą Pegulą, numerem czwartym na świecie Caroline Garcia i siódmym miejscem Ons Jabeur.

Była światowa nr 1, Victoria Azarenka, została wyeliminowana z powodu kontuzji prawej nogi, dając Madison Keys z USA darmową przepustkę do 1/8 finału.

Daniił Miedwiediew wygrał swój pierwszy mecz w Rzymie 6:4, 6:2 z byłym mistrzem US Open Emilem Ruusuvuorim, wygrywając mecz drugiej rundy, który został zawieszony z powodu ulewnego deszczu, który nawiedził włoską stolicę w sobotę i niedzielę.

W znacznie łagodniejszych warunkach trzeci w światowym rankingu dominował na glinianym korcie, którego nie lubi.

„Za każdym razem, gdy przyjeżdżam na turniej, wiem, że mogę dobrze grać, więc cieszę się, że w końcu wygrałem tu, w Rzymie” – powiedział Miedwiediew.

Piąty Stefanos Tsitsipas zmierzy się z obiecującym gospodarzem Lorenzo Sonego w trzeciej rundzie po pokonaniu Nuno Borgesa 6:3, 6:3.

READ  David A. Zimmerman 1961-2023 | Wiadomości, sport, praca

Siódemka świata Holger Rune pokonała włoskiego weterana Fabio Fogniniego 6:4, 6:2 i awansowała do 1/8 finału.