Connect with us

Gospodarka

Wymiana więźniów między Rosją a Ukrainą – The Moscow Times

Published

on

Wymiana więźniów między Rosją a Ukrainą – The Moscow Times

Rosja i Ukraina wymieniły się jeńcami, co Kijów i Moskwa potwierdziły w czwartek w tym, co Ukraina określiła jako pierwszą wymianę żołnierzy od czasu, gdy Moskwa wydała na Ukrainę wojska miesiąc temu.

„Z rozkazu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego odbyła się pierwsza pełnoprawna wymiana jeńców wojennych” – napisała na Facebooku wicepremier Ukrainy Iryna Wierieszczuk.

„W zamian za 10 schwytanych okupantów uratowaliśmy 10 naszych żołnierzy” – powiedziała, odnosząc się do wojsk rosyjskich i ukraińskich.

Vereshchuk powiedział również, że 11 rosyjskich marynarzy cywilnych uratowanych w pobliżu czarnomorskiego portowego miasta Odessa zostało wymienionych na 19 członków załogi ukraińskich statków cywilnych przetrzymywanych przez Moskwę.

„Potwierdzam informację o wymianie 10 żołnierzy rosyjskich zatrzymanych na terytorium Ukrainy na 10 żołnierzy ukraińskich. Była też wymiana rosyjskich marynarzy cywilnych na ukraińskich marynarzy cywilnych” – powiedziała rosyjska rzecznik praw człowieka Tatiana Moskalkowa.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na początku tego tygodnia, że ​​Moskwa przeprowadziła dwie wymiany więźniów od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę pod koniec ubiegłego miesiąca.

Moskalkowa powiedziała, że ​​dziewięciu rosyjskich jeńców zostało wymienionych na burmistrza Melitopola, miasta w południowo-wschodniej Ukrainie, zdobytego przez armię rosyjską.

Vereshchuk potwierdził w środę wymianę Melitopola, ale zaprzeczył, jakoby miały miejsce inne.

READ  Forum Wizja Rozwoju kończy się w Gdyni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *