Connect with us

technologia

Wydarzenie Nexus War w Fortnite może narazić streamerów Twitch na problemy z ustawą DMCA

Published

on

Powiększać /. Na szczęście nie słychać tego zdjęcia – jeśli możesz, może to doprowadzić do strajku DMCA.

Epickie gry

Epic Games i Twitch to nadawcy alertów, którzy nadają w trakcie Czternaście dniMarvel zakończył sezon crossover wydarzenia „Nexus War” zeszłej nocy, podczas którego być może będą musieli usunąć swoje klipy VoD, aby uniknąć ryzyka ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich DMCA.

Wydarzenie, w którym gracze rywalizowali ze zjadającym świat Galactusem w dziesięciominutowej bitwie, zawierał Demon Fire AC / DC jako licencjonowaną piosenkę w tle podczas części osadzonej w kultowym autobusie bojowym gry. Na krótko przed rozpoczęciem wydarzenia oficjalne konto Fortnite Status na Twitterze stało się – ostrzegł Twitch Streamer „Nie możemy zapobiec oznaczaniu treści VOD / klipów przez systemy wykrywania praw autorskich platformy. Ogólne zalecenie polega na wyciszeniu VoD lub całkowitym wyłączeniu VOD / klipów w celu ochrony przed wszelkimi roszczeniami Aby chronić strajki. ”

Wkrótce po wydarzeniu wsparcie Twitcha opublikował na Twitterze podobne ostrzeżeniePoinformuj użytkowników, którzy przesyłali strumieniowo niewyciszony dźwięk z gry, że „chcą uważać na ryzyko DMCA związane z muzyką w tym przypadku” i „rozważ wyeksportowanie / pobranie, a następnie usunięcie powiązanych VoD lub klipów” .

Transmitowano nieco ponad 130 000 kanałów na Twitchu Czternaście dni w szczytowym momencie we wtorek wieczorem osiągnął 1,6 miliona widzów Statystyki zebrane przez TwitchTracker. To znacznie powyżej szczytu w zakresie od 10 000 do 15 000 kont, a szczytowej oglądalności od 200 000 do 300 000 w listopadzie.

Ciągły problem

Ostrzeżenia dotyczące Czternaście dni Muzyka z wydarzeń pojawia się kilka tygodni po tym, jak wielu użytkowników Twitcha tam było trafiony przez niejasne ostrzeżenia z Twitcha że niektóre z ich zarchiwizowanych VoD zostaną usunięte w ciągu kilku dni dzięki powiadomieniom o dezaktywacji DMCA. Zamiast określać, jakie treści mają zostać usunięte – i dawać tym streamerom legalną możliwość wniesienia roszczenia wzajemnego – Twitch brutalnie zalecił użytkownikom, aby „przejrzeli klipy, filmy wideo i całą inną zawartość na pulpicie twórcy i usunęli wszystko”, co nie jest objęte licencją ”. Materiał chroniony prawem autorskim. Jeśli nie masz pewności co do zawartości swojego archiwum, możesz usunąć wszystko. ”

Plik Czternaście dni Wydarzenie wojenne Nexusa. Licencjonowaną muzykę można usłyszeć około godziny 6:30.

W zeszłym miesiącu Twitch publicznie przeprosił za radzenie sobie z tym naruszeniem praw autorskich oraz za brak szczegółowych narzędzi dostępnych dla streamerów do zarządzania potencjalnie naruszającymi treściami muzycznymi. Jednak usługa ostrzega również, że użytkownicy po prostu „[not] Odtwarzaj nagraną muzykę w swoim strumieniu, chyba że posiadasz wszystkie prawa do tej muzyki lub masz pozwolenie od niezbędnych właścicieli praw. To najlepsza ochrona dla przyszłych strumieni. ”

Plik Czternaście dni Konto statusowe o nazwie Twitch, w szczególności z powodu „braku rozwiązań podobnych do Lickd” Usługa, która umożliwia YouTuberom szybkie i łatwe nabywanie licencji muzycznych za swoje filmy. Twitch został niedawno wprowadzony Ścieżka dźwiękowa, biblioteka muzyki z prawami wspólnymi, którą streamerzy mogą dodawać jako podkład muzyczny do swoich filmów.

Jednak ta usługa nie pomaga w przypadku licencjonowanej muzyki, która może pojawiać się w samych grach transmitowanych strumieniowo, tak jak w tym przypadku Czternaście dni Zdarzenie. Gry te często podlegają własnym umowom EULA, które mogą również ograniczać prawa do transmisji strumieniowej.

Twitch twierdzi, że „toczy się aktywna rozmowa z największymi wytwórniami płytowymi na temat możliwych podejść do dodatkowych licencji, które byłyby odpowiednie dla usługi Twitch”, ale te rozmowy są skomplikowane przez fakt, że „zdecydowana większość naszych twórców nie nagrywała Muzyka jako część ich strumieni i wpływ na przychody osób zaangażowanych w taką umowę jest znaczący ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *