Connect with us

Sport

Kolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa do przejęcia

Published

on

Zaraz po rozpoczęciu nowego sezonu Mistrzostwa Świata Pojawiła się informacja, że ​​konkurs w Sapporo został odwołany z powodu koronawirusa. Od razu pojawiły się spekulacje, że podobny los może czekać na proces przedolimpijski, który miał się odbyć w Zhangjiakou w dniach 13-14 lutego. W środę pojawiła się informacja o odwołaniu tych zawodów z zastrzeżeniem, że FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) czeka na oficjalne pismo od organizatorów.

Obejrzyj wideo
Co mogą zrobić polscy skoczkowie? „Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany”

Polska może przejąć odwołany konkurs!

Dzięki temu w kalendarzu mistrzostw świata pojawiło się kolejne miejsce. I zapowiada poważną walkę o organizację konkursów w opublikowanych terminach. Daty są już dwa – od 6 do 7 lutego zamiast zawodów w Sapporo oraz 13 i 14 lutego zamiast odwołanych zawodów w Zhangjiakou.

Każdy może to zobaczyć! Horngacher znowu przechytrzył. Dziwna rekomendacja podczas skakania

Oficjalnie Polacy chcący przejąć jeden z wolnych terminów wysłali już list do FIS w tej sprawie. Nie wiadomo, czy dodatkowe zawody odbędą się w Wiśle czy Zakopanem, bo kibice mogą zostać wpuszczeni na trybuny. Jednak Szczyrk nie jest brany pod uwagę, o którym pisał Piotr Majchrzak w swoim tekście.

READ  Żużel. Marzenie o Gorzowie trwa. Stal ma play-off, Grand Prix, a za chwilę klub ogłosi, że Zmarzlik zostaje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *