Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wybory w USA. Biden z pierwszym przemówieniem. „Społeczeństwo przemówiło”

Published

on

  • Joe Biden podkreślił, że otrzymał rekordowe wsparcie od obywateli USA – głosowało na niego ponad 74 miliony Amerykanów
  • – Będę walczył za was wszystkich, za klasę średnią, aby Ameryka znów była szanowana na całym świecie. To zaszczyt w moim życiu, że tak wiele milionów Amerykanów głosowało za tą wizją, powiedział Biden
  • Towarzyszyła mu Kamala Harris – pierwsza kobieta wybrana na tak wysoką pozycję w Stanach Zjednoczonych. – Nie mów mi, że to niemożliwe! – powiedział Biden
  • Sam Kamala Harris również przemawiał na scenie. – Od 4 lat walczysz w naszym kraju o równość i sprawiedliwość. – Wybraliście nadzieję, jedność, a przede wszystkim prawdę – powiedziała
  • Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Joe Biden, którego zwycięstwo w wyborach prezydenckich doceniły między innymi AP, CNN, NBC i Fox News, wygłosił przemówienie do Amerykanów w swoim rodzinnym Delaware, w towarzystwie wiceprezydenta-elekt Kamali Harris.

– Przemówiło społeczeństwo. Odnieśliśmy wielkie zwycięstwo, najwyższe w historii tego kraju – 74 miliony głosów! Jestem dumny, że tak bardzo mi zaufałeś. Nie będę prezydentem, który dzieli stany na czerwony i niebieski, wierzę w Stany Zjednoczone – rozpoczęło się przemówienie Joe Bidena.

– Będę walczył za was wszystkich, za klasę średnią, aby Ameryka znów była szanowana na całym świecie. To zaszczyt w moim życiu, że tak wiele milionów Amerykanów głosowało za poparciem tej wizji. Najwyższy czas obniżyć temperaturę sporu, odłożyć na bok ostrą retorykę – kontynuował prezydent elekt.

„Wszyscy jesteśmy razem” – powiedział Joe Biden, po czym wymienił wiele grup społeczności, które na niego głosowały. – Prezydent Donald Trump przegrał. Wiem z autopsji, jak trudno jest zawieść. Ale teraz jest nasza szansa. Dajmy sobie szansę – dodał. „Teraz jest czas, aby porzucić tę retorykę i posłuchać” – upomniał.

READ  Robert Lewandowski przeniósł się po wygraniu Ligi Mistrzów. „Dedykuję puchar mojej rodzinie”

Biden: Czas uleczyć Amerykę

– Wielkie podziękowania dla Kamali Harris – To pierwsza kobieta, pierwsza czarna kobieta, pierwsza córka imigrantki wybrana na to stanowisko. Nie mów mi, że to niemożliwe! – powiedział Biden.

„Czas uleczyć Amerykę” – powiedział Biden. Wezwał do obniżenia temperatury sporu politycznego i zaprzestania traktowania swoich przeciwników politycznych jak wrogów. Biden powtórzył hasło swojej kampanii, że jego celem jest „przywrócenie duszy Ameryki”. Mówił o „zjednoczeniu nas w domu” i przywróceniu „szacunku dla świata” Stanów Zjednoczonych.

– Ameryka zawsze była umacniana przez wspaniałe chwile. Lincoln w 1860 roku, kiedy uratował cały związek. Franklin Delano Roosevelt w 1932 r., Kiedy zaproponował „Nowy Ład”, Kennedy w 1960 r., Kiedy wyznaczył nowe granice, i Barack Obama, który powiedział nam „Tak, możemy” 12 lat temu, wszyscy odnieśli się do historii Joe Biden.

Kamala Harris: Demokracja nigdy nie jest gwarantowana

Zanim Joe Biden wszedł na scenę, głos zabrała również wiceprezydent-elekt Kamala Harris.

– Czasy nie są łatwe, zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Ale też doświadczyliśmy odwagi. Od 4 lat walczysz w naszym kraju o równość i sprawiedliwość. Wybraliście nadzieję, jedność, a przede wszystkim prawdę. Wybrałeś Joe Bidena na kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, powiedział Harris.

Podkreśliła znaczenie demokracji w USA. – Amerykańska demokracja nigdy nie jest gwarantowana. Zależy to od naszej gotowości do walki o to. To wymaga poświęcenia, ale w końcu przynosi nam wiele radości – powiedziała.

Wybory w USA. Biden pokonał Trumpa w kluczowym stanie

AP, CNN, NBC i Fox News doszły do ​​wniosku, że Biden wygrał ze swoim rywalem, prezydentem USA Donaldem Trumpem w Pensylwanii, zdobywając dodatkowe 20 głosów. Pozwoliło mu to przekroczyć 270 głosów wymaganych do zwycięstwa.

READ  Zniesiono immunitet sędziego Morawca. Komisarz: Sędzia powinien złożyć skargę

Wybory w USA. Trump zaprzecza wynikom

Donald Trump kwestionuje legalność i ważność wyników wyborów od środy, twierdząc, że zostały one sfałszowane bez przedstawiania jakichkolwiek dowodów. „Głos otrzymany po wyborach nie będzie brany pod uwagę” – napisał obecny prezydent USA na Twitterze. W kolejnym wpisie poprosił o wstrzymanie liczenia głosów. W mailu oddano znaczną liczbę głosów, wbrew twierdzeniom Trumpa, zgodnie z prawem amerykańskim.

czwartkowy wieczór W wystąpieniu publicznym Trump powtórzył swoje zarzuty o oszustwach wyborczych i „oszustwach”, ponownie bez dostarczenia żadnych dowodów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *