Connect with us

Sport

Wszystko, co się dzieje, jest świetne – Robert Earnshaw entuzjastycznie opowiada o play-offach Walii

Published

on

Gracze z Walii świętują

Walia zobaczy w piątek swoich rywali w fazie play-off Pucharu Świata, a Robert Earnshaw mocno wierzy, że nic nie jest w stanie przygotować ich na tak doniosłe wydarzenie.

Earnshaw był częścią walijskiej drużyny, która została pokonana przez Rosję w barażach Euro 2004, kiedy drużyna Marka Hughesa przegrała 1:0 w Cardiff.

Rozstawiona Walia ma przewagę u siebie w barażach na Mistrzostwa Świata 2022 w marcu, a potencjalnymi przeciwnikami w półfinale są Austria, Czechy, Macedonia Północna, Polska, Turcja i Ukraina.

Walia - Rosja
Robert Earnshaw (z lewej) i Daniel Gabbidon (z prawej) pokazują swoje rozczarowanie po przegranej w Cardiff play-off Walii z Rosją (Nick Potts / PA)

W piątek w Zurychu odbędzie się również losowanie, który zwycięzca półfinału zagra u siebie w finale.

Walia, której jedyny finał Pucharu Świata odbył się w 1958 roku po zwycięstwie w barażach z Izraelem, może wtedy zmierzyć się z jednym ze swoich najlepszych przeciwników Włochami, Portugalią, Rosją, Szkocją lub Szwecją o miejsce w Katarze w 2022 roku.

„To różni się od normalnego meczu, ponieważ wiesz, że cena w końcu będzie ogromna”, powiedział były walijski napastnik Earnshaw o play-offach.

„To jest w twojej głowie. Wiesz, co się z nim stanie.

„Kiedy przechodzisz przez mecze grupowe, wiesz, że do końca zostało jeszcze trochę czasu.

„Ale play-offy są inne ze względu na presję, każdy ruch i wszystko, co się dzieje, jest duże i wszystko zależy od wyniku.

„Kimkolwiek gramy, musimy być pozytywnie nastawieni do naszego podejścia, ponieważ mamy kilku bardzo dobrych graczy.

„Wspaniale, że mamy piłkarzy takich jak Aaron Ramsey i Gareth Bale, ponieważ są świetnymi piłkarzami.

„Nasze podejście musi być właściwe dla tych wspaniałych graczy. Możemy dobrze sobie radzić w play-offach i zakwalifikować się.”

Podczas kampanii kwalifikacyjnej stało się jasne, że Walia zagwarantuje sobie miejsce w play-off z wynikami Ligi Narodów 2020.

Jednak drużyna Roberta Page’a zapewniła sobie przewagę w półfinale w zeszłym tygodniu, remisując 1:1 z Belgią, najlepiej sklasyfikowaną drużyną na świecie, i zajęła drugie miejsce w grupie.

Sesja treningowa w Walii – Stadio Olimpico – sobota 19 czerwca
Aaron Ramsey (z lewej) i Gareth Bale (z prawej) będą kluczowymi graczami w Walii ubiegających się o Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze (Marco Iacobucci / PA)

Earnshaw powiedział: „Bycie w domu robi różnicę, ale to nie powinno mieć znaczenia.

„Po prostu idź tam i spróbuj wygrać mecz. Jeśli mamy pecha, to po prostu mamy pecha. Nie powinno być. To nie jest problem.

„Ale dajmy wszystko. Nie bądźmy ostrożni i ostrożni w naszym podejściu.

„Mamy również dobrych młodych graczy, takich jak Harry Wilson i Dan James, którzy mogą to zrobić i wywrzeć duży wpływ.

„Zawsze będziemy rozmawiać o Ramseyu i Bale’u, ale teraz jest szansa, aby inni ludzie wystąpili i byli osobą, która robi różnicę”.

Earnshaw został kontrowersyjnie pominięty, gdy Walia przegrała rewanż z Cardiff po bezbramkowym remisie z Rosją w listopadzie 2003 roku w Moskwie.

Hughes zdecydował się na ostrożną formację 4-5:1, a Earnshaw, który w tym sezonie strzelił już 20 bramek dla klubu i reprezentacji, utrzymywał się na ławce do 58. minuty, podczas gdy Walia przegrywała już 1:0.

Earnshaw powiedział: „W zespole i wokół niego panowała presja i myślę, że Mark Hughes trochę to wyczuł.

Walia - Polska
Trener Walii Mark Hughes wprowadził zmiany taktyczne w meczu barażowym swojego zespołu z Rosją w 2004 roku (David Davies / PA)

„Myślę, że publicznie powiedział, że mógł podjąć decyzję lub dwie w inny sposób.

„Nie podeszliśmy do gry tak, jak powinniśmy. Gdybyśmy zostali przy 4-3-3, prawdopodobnie byśmy przeszli.

„Kiedy przyszło do ataku, mieliśmy Craiga Bellamy’ego, Johna Hartsona, Ryana Giggsa i mnie, więc mieliśmy kreację i cele.

:: Robert Earnshaw przemawiał na gali 2021 FAW i McDonald’s Grassroots Football Awards, świętując niedocenianych bohaterów społeczności futbolu amatorskiego Walii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *