Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Gospodarka»Współpraca na rzecz polskiego wdrożenia BWRX-300: New Nuclear
    Gospodarka

    Współpraca na rzecz polskiego wdrożenia BWRX-300: New Nuclear

    17 grudnia, 2021Brak komentarzy3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Współpraca na rzecz polskiego wdrożenia BWRX-300: New Nuclear
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    16 grudnia 2021

    GE Hitachi Nuclear Energy (GEH), BWXT Canada i Synthos Green Energy (SGE) z Polski podpisały wczoraj list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie wykorzystania małych reaktorów modułowych (SMR) BWRX-300 w Polsce. Wraz ze swoimi partnerami SGE planuje wdrożyć w Polsce co najmniej 10 BWRX-300 SMR do początku lat 30. XX wieku.

    Współpraca na rzecz polskiego wdrożenia BWRX-300: New NuclearPodpisanie listu intencyjnego w siedzibie BWXT Canada w Cambridge, Ontario (Zdj .: GEH)

    Zgodnie z umową BWXT może wytwarzać szeroką gamę produktów, w tym zbiorniki ciśnieniowe reaktora, elementy wewnętrzne reaktora i inne kluczowe komponenty. Zamówienia na te produkty od BWXT Canada mogą być wycenione nawet na 1 miliard dolarów (774 miliony dolarów), tworząc setki nowych miejsc pracy w Ontario.

    SGE planuje uruchomienie pierwszego BWRX-300 w Polsce w 2029 roku. Aby wesprzeć ten cel, SGE nawiązała współpracę z PKN Orlen, największą spółką multienergetyczną w Europie Środkowo-Wschodniej.

    GEH współpracuje z kilkoma kanadyjskimi firmami w celu zbudowania łańcucha dostaw wspierającego użytkowanie BWRX-300.

    „BWXT Canada jest podekscytowany rozszerzeniem współpracy z GEH w celu wprowadzenia ich innowacyjnej technologii SMR do Polski” – powiedział John MacQuarrie, prezes BWXT Canada. „Nasze wyjątkowe obiekty i wykwalifikowani pracownicy w Cambridge i innych naszych lokalizacjach w Ontario są dobrze przygotowani do wytwarzania szerokiej gamy produktów dla tego zaawansowanego reaktora”.

    GEH został również wybrany przez Ontario Power Generation (OPG) jako partner technologiczny do budowy nowej mocy elektrowni jądrowej w zakładzie Darlington. GEH współpracuje z OPG nad wdrożeniem BWRX-300 w zakładzie w Darlington, co może zostać ukończone do 2028 roku.

    OPG i SGE niedawno podpisały umowę o współpracy, w której zgodziły się zbadać wzajemnie korzystne procedury planowania i przygotowania do budowy SMR, w tym rozwoju łańcucha dostaw.

    „Decyzja OPG o budowie SMR w skali gridowej jest niezwykle ważna nie tylko dla Kanady i dla nas w Synthos Green Energy, ale dla całej planety, ponieważ umożliwia realizację podobnych projektów w Polsce i na świecie” – powiedział właściciel Synthos. Michała Sołowowa. „Po zamknięciu przez Polskę źródeł węglowych SMR mogą odegrać istotną rolę w głębokiej dekarbonizacji i potrzebach energetycznych rozwijającej się gospodarki. Nie mogę się doczekać, aby Polska zajęła szczególne miejsce na światowej mapie rozwoju technologii SMR.”

    READ  Jak wybuch rakiety w Polsce wpłynął na rynek ropy?

    „Kanada jest gotowa do przewodzenia światu w zakresie wykorzystania małych reaktorów modułowych, a BWXT Canada ma silną pozycję, aby wspierać wykorzystanie naszej technologii SMR w Kanadzie i na całym świecie” – powiedział Jay Wileman, prezes i dyrektor generalny GEH. „Biorąc pod uwagę szybko rosnące globalne zainteresowanie BWRX-300, GEH jest gotowy do tworzenia znaczącej wartości dodanej dla Kanady poprzez partnerów takich jak SGE i wspierania Kanady w wysoko płatnych miejscach pracy w nadchodzących dziesięcioleciach”.

    W 2019 roku Synthos Green Energy – część Grupy Synthos – podpisała umowę o współpracy z GEH przy budowie reaktora BWRX-300 w Polsce. BWRX-300 to chłodzony wodą SMR z naturalną cyrkulacją o mocy 300 MWe z pasywnymi systemami bezpieczeństwa, oparty na licencjonowanym w USA projekcie ekonomicznego uproszczonego reaktora wrzącego o mocy 1520 MWe firmy GEH. W październiku ubiegłego roku Synthos rozpoczął dialog regulacyjny z Państwową Agencją Atomistyki na temat możliwości budowy BWRX-300 w Polsce przy wsparciu amerykańskiego koncernu Exelon Generation, GEH oraz fińskiego Fortum Power and Heat Oy.

    Opracowane i napisane przez World Nuclear News



    Joanna Bator

    Joanna Bator jest autorką publikującą na portalu humanmag.pl, gdzie zajmuje się tematami z zakresu aktualności, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Koncentruje się na jasnym i rzetelnym przekazywaniu informacji, śledzeniu bieżących wydarzeń oraz prezentowaniu historii i tematów istotnych dla czytelników w przystępny i zrozumiały sposób.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleRiot Games wybiera ESE Entertainment do uruchomienia ligi e-sportowej w 20 krajach europejskich dla gry VALORANT
    Next Article Liczba ofiar śmiertelnych COVID w Polsce bije rekord czwartej fali

    Related Posts

    Czy Taylor Swift będzie miała wpływ na polską gospodarkę?

    29 lipca, 2024

    Czy Taylor Swift będzie miała wpływ na polską gospodarkę?

    28 lipca, 2024

    Polska obejmuje trzyletni mandat w Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ i na specjalnej sesji wypowiada się na temat przyszłości pracy – Polska w ONZ

    27 lipca, 2024

    20 lat Polski w Unii Europejskiej – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

    26 lipca, 2024

    Polska może odwrócić spadek inwestycji – raport ING

    23 lipca, 2024

    Ożywienie gospodarcze w Polsce trwa, ale konsumpcja spada | zatrzaski

    22 lipca, 2024
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.