Connect with us

Zabawa

Woliński i Piróg komentują sprawę Dominica. “Zniszcz człowieka, jakie to proste!” Staśko odpowiada

Published

on

Chcesz poznać szczegóły sprawy? Znajdziesz je w naszym tekście.

Dawid Woliński jest jednym z jury konkursu „Top Model”. Projektant mówił o usunięciu z finału programu modelu Dominic D’Agelic.

Dawid Woliński / fot. Bartosz Krupa / Ostnachrichten

Nie zrobił tego jednak bezpośrednio. Jego historia na Instagramie zawierała zdjęcie zatytułowane „Destroy a man, how easy!”

Ekran Instagram Dawid Woliński / @dawid_wolinski_private

Ekran Instagram Dawid Woliński / @dawid_wolinski_private

Głos zabrał także Michał Piróg.

Tancerka i prezenterka „Top Model” napisała długi post na Instagramie. Nawet bezpośrednio, bez pisania o sprawie Dominica.

Michał Piróg / fot.  Kamil Piklikiewicz / Eastern News

Michał Piróg / fot. Kamil Piklikiewicz / Eastern News

„Gdy tylko wybuchnie pożar, powoduje pożar i nieodwracalnie i bezlitośnie pochłania wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny.

Przykro mi, że wciąż jest nam tak łatwo wydawać osądy i zrzucać ludzi z urwiska. Bez mrugnięcia okiem, bez myślenia, bez słuchania drugiej osoby. Uczono mnie, że dopóki istnieją dowody na czyjąś niewinność, nikt nigdy nie zostanie skreślony. Ludzi bez pieniędzy i kontaktów łatwo jest osądzić, ale nigdy nie są zwolnieni z twierdzenia.

Emocje to bardzo zły doradca, więc radzę się ochłodzić. Poczekaj i daj sobie możliwość obrony. Tysiące niewinnych ludzi zostało zabitych przez powieszenie na szubienicy i spalenie na stosie.

#Czas“. – Michał Piróg, czołowy „Top Model”, napisał na swoim profilu na Instagramie.

Na stanowiska celebrytów odpowiadała aktywistka Maja Staśko, która od lat wspiera ofiary przemocy seksualnej, a ostatnio wraz z Patrycją Wieczorkiewicz wydała książkę „Polski gwałt”.

„Pojawia się kolejna informacja o czynach księży pedofilów. Reakcje Kościoła?” Przykro mi, że tak łatwo jest nam osądzać i rzucać ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez myślenia, bez słuchania drugiej osoby. “” Zniszczyć człowieka, jakie to proste! ”.

Tyle że tym razem to nie kościół, a celebryci, w szczególności Michał Piróg i Dawid Woliński z programu Top Model, po tym, jak pojawiły się informacje, że Dominic, jeden z finalistów, został skazany za przemoc seksualną wobec nieletnich. Nie sądzę, jak bardzo możesz być oburzony przemocą księży i ​​jak możesz usprawiedliwić przemoc ludzi z „naszego” środowiska. Czy przemoc „nas” jest mniej brutalna?

Nikt nie zrzuca ludzi z klifu. TO SIĘ NIE ZDARZYŁO, to tylko wizje ludzi, którzy boją się konsekwencji. Ludzie krytykują chłopca za gwałt. Dzieje się.

Nikt nie wydaje wyroku – Trybunał wydał go kilka lat temu. Domniemanie niewinności? Po wydaniu wyroku nie ma to zastosowania. Tam jest błąd.

ZAWSZE to wina gwałciciela. Zniszczył własne życie, a nie ofiarę czy matkę ofiary. Jak możesz nie zniszczyć własnego życia? NIE Gwałt.

“Zniszcz człowieka, jakie to proste!” – Dawid Woliński zawodzi. Tak, niestety jest to bardzo łatwe. Wystarczy zgwałcić nieletnią, żeby zniszczyć jej życie.

Ale życie ofiary jakoś nie dba o mężczyzn, którzy widzą tylko uśmiechniętego chłopca. Większość gwałcicieli to przyjaciele ofiar. To szczęśliwi, bystrzy faceci. Często robią kariery i dobrze wyglądają.

Ale nie tylko gwiazdy tego bronią. Dziewczyna z piorunem na profilu pisząca, że ​​„wszyscy spieprzyli”. Gwałt na nieletniej nie wyrzuca garnka ani nie przyznaje się do tego – pozbawia poczucie bezpieczeństwa, często na całe życie. Gwałciciel nie sprawia kłopotów!

Podobno prawo wyboru ciała jest dobre, dopóki nie przeszkodzi mu popularny model z telewizji. Wtedy tracimy to prawo i gwałciciel może narobić trochę bałaganu.

Poważnie ludzie. Wciąż te same argumenty. Musimy to zmienić, aby zmienić traktowanie ofiar. Nie przestanę krzyczeć, dopóki nasza automatyczna reakcja na ujawnienie przemocy nie będzie brzmiała: „Jak mogę wesprzeć ofiarę?” Zamiast „zniszczyć jego życie, zrzuć go z klifu”.

Zobacz też: Mama powiedziała, że ​​przykro jej, że pomyślała o tym, jak powinny wyglądać wakacje mojego gwałciciela

READ  Małgorzata Rozenek pojawiła się na planie nowego programu odchudzającego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *