Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wojska USA w Polsce przygotowują się na przybycie uchodźców z Ukrainy

Published

on

Wojska USA w Polsce przygotowują się na przybycie uchodźców z Ukrainy

Wojska armii amerykańskiej przygotowują się do zbliżania się do granicy Polski z Ukrainą, aby pomóc ludziom uciekającym z kraju po tym, jak Rosja rozpoczęła atak na pełną skalę, powiedział w czwartek rzecznik armii, gdy Polska oświadczyła, że ​​jest gotowa, aby zapewnić ochronę wszystkim uciekającym z kraju. konflikt.

Wielu z 5500 żołnierzy, którzy przybyli do Polski w tym miesiącu, współpracowało z Polskimi Siłami Zbrojnymi w celu utworzenia trzech ośrodków przetwarzania w pobliżu granicy, aby leczyć dziesiątki tysięcy ludzi, w tym Amerykanów, którzy mają uciekać z sąsiedniej Ukrainy.

Amerykańscy urzędnicy oszacowali, że ogólnokrajowy atak na Ukrainę może spowodować od jednego do pięciu milionów uchodźców, z których wielu trafi do Polski. Może to skutkować największym napływem uchodźców do Europy od W 2015 roku przybyło ponad milion migrantów i uchodźcówdynamika, która wywarła głęboki wpływ na politykę europejską, wzmacniając pozycję skrajnie prawicowych partii.

Od czwartku funkcjonariusze ledwo widzieli strużkę ludzi przechodzących przez te miejsca. Oczekuje się jednak, że nurt ten będzie się nasilał w miarę nasilania się i rozszerzania konfliktu.

Administracja Bidena wielokrotnie powtarzała, że ​​wojska amerykańskie nie będą walczyć na Ukrainie ani ratować Amerykanów uwięzionych tam przez rosyjski atak. Ale dowódcy amerykańscy i ich koledzy w Polsce przygotowali części kilku polskich obiektów dla ewentualnych ewakuowanych.

W Jasionce w Polsce hala została wyposażona w łóżka piętrowe i akcesoria dla maksymalnie 500 osób, a amerykańscy urzędnicy twierdzą, że pojemność można szybko zwiększyć.

Granica Polski jest otwarta, a kraj jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, powiedział w czwartek dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Polski Mariusz Kamiński. Działa już osiem ośrodków recepcyjnych, w których osoby uciekające z Ukrainy mogą otrzymać żywność, pomoc medyczną i informacje. Władze powiedziały, że są gotowe przetransportować stamtąd uchodźców do innych regionów w razie potrzeby.

READ  Śląsk. Łowcy rozstrzelali dzieci? Policja rozpoczęła dochodzenie

„Od kilku tygodni przygotowujemy się na ewentualną falę uchodźców” – powiedział Kamiński. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczne schronienie w Polsce wszystkim, którzy tego potrzebują”.

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło w czwartek podwyższony stan alarmowy, wzywając żołnierzy WOT do pozostania w swoich jednostkach. Wszystkie wyjazdy wakacyjne i służbowe zostały odwołane.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *