Connect with us

Świat

Wojna między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy, ostrzał rakietowy na Tel Awiw

Published

on

Wojna między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy, ostrzał rakietowy na Tel Awiw
Policja używa armatek wodnych do rozpędzania demonstrantów podczas protestu przeciwko rządowi izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w Tel Awiwie, Izrael, 25 maja 2024 r. Ariel Schalit/AP

Jak wynika z kilku filmów opublikowanych w mediach społecznościowych, w sobotni wieczór w Tel Awiwie doszło do starć między policją a demonstrantami, po wiecach wzywających do zawieszenia broni w Strefie Gazy i uwolnienia wszystkich zakładników.

Na filmach widać policję konną i armatki wodne próbujące rozproszyć tłum na Placu Demokracji w Tel Awiwie, który odmawia opuszczenia placu, co prowadzi do gwałtownych starć.

Podczas innego protestu policja poinformowała, że ​​aresztowała dwie osoby „za zakłócanie porządku” po tym, jak rzekomo opuściły one zatwierdzone miejsce demonstracji na Kaplan Crossing i udały się do Azrieli Crossing, a następnie „rozpaliły ogień i zaczęły zakłócać porządek publiczny, nie stosując się do instrukcji policji”.

Do starć doszło po antyrządowych marszach protestacyjnych, które odbyły się w kilku izraelskich miastach i wzywały do ​​uwolnienia zakładników porwanych podczas niespodziewanego ataku Hamasu na Izrael 7 października oraz przed wyborami parlamentarnymi.

Według władz izraelskich około 250 osób zostało wziętych jako zakładników podczas niespodziewanego ataku Hamasu na południowy Izrael 7 października. Zmarło 1200 osób. Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia od tego czasu w Strefie Gazy w wyniku odwetowej wojny Izraela przeciwko Hamasowi zginęło ponad 35 000 Palestyńczyków.

Wielu protestujących na ulicach Tel Awiwu, Hajfy, Rehovot i innych miejsc w sobotę wycelowało w izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, oskarżając jego rząd o korupcję i krytykując sposób, w jaki prowadzi wojnę z Hamasem.

Przeczytaj całą historię Tutaj.

READ  Tonga: Fale tsunami uderzyły w wyspę na południowym Pacyfiku po erupcji wulkanu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *