Connect with us

Świat

Wojna między Izraelem a Hamasem trwała już dwa miesiące, a Hamas wystrzelił w kierunku Izraela tuzin rakiet

Published

on

Wojna między Izraelem a Hamasem trwała już dwa miesiące, a Hamas wystrzelił w kierunku Izraela tuzin rakiet

WYŁĄCZNIE: żydowscy pracownicy TikTok dzielą się szczegółami na temat wrogiego, antysemickiego środowiska pracy

Żydowscy i izraelscy pracownicy chińskiej platformy mediów społecznościowych TikTok zacznij się wypowiadać Mówią, że środowisko pracy jest coraz bardziej wrogie i niebezpieczne, obejmujące molestowanie, ataki osobiste, a nawet bojkoty, odkąd Hamas dokonał masakry w Izraelu 7 października i rozpoczął późniejszą wojnę Izraela w Gazie.

W wywiadach z Fox Business żydowscy pracownicy powiedzieli, że od czasu ataku Hamasu na Izrael otrzymali niewielkie wsparcie ze strony kierownictwa i uważają, że firma straciła kontrolę nad 40 000 moderatorów aplikacji, którzy ich zdaniem dopuszczają roszczenia, które okazały się fałszywe, sprzeczne z -Semicki i antysemicki. Izrael jest zadowolony z pozostania na stronie w oparciu o swoje osobiste poglądy i niewielką ilość sprawdzania faktów.

Żydowscy pracownicy powiedzieli Fox Business, że inni pracownicy swobodnie wyrażali nastroje antysemickie i antyizraelskie za pośrednictwem wewnętrznego systemu czatu Lark firmy. Obejmuje to niedawno utworzoną grupę wsparcia dedykowaną Palestyńczykom, ale nie ma takiej opcji dla Izraelczyków, ponieważ firma uznała to za zbyt polityczne.

Firma zachęcała pracowników do korzystania z istniejącej żydowskiej grupy wsparcia, mimo że nie wszyscy Izraelczycy są Żydami, a Hamas atakował zarówno Żydów, jak i nie-Żydów. Rzecznik TikTok powiedział, że firma kwestionuje te twierdzenia i stwierdziła, że ​​„nie odzwierciedlają one doświadczenia większości naszych pracowników”.

„TikTok ma rygorystyczną politykę przeciwdziałania dyskryminacji i molestowaniu w miejscu pracy, a pracowników zachęca się do zgłaszania swoich wątpliwości – nawet anonimowo, jeśli sobie tego życzą” – powiedział rzecznik. „Każdy incydent jest badany przez odpowiedni zespół wewnętrzny.”

„Nasz dyrektor generalny przesłał wszystkim pracownikom wiadomość, w której potępił ataki z 7 października, a firma zamieściła także oświadczenie na naszej stronie internetowej” – dodał rzecznik. „TikTok ma wewnętrzną grupę o nazwie MazalTok, która zapewnia zasoby i społeczność naszym żydowskim i izraelskim pracownikom, a jej liczebność podwoiła się od początku wojny”.

READ  Siostra irańskiego przywódcy potępia jego rządy i wzywa strażników do rozbrojenia - list
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *