Connect with us

Świat

Wojna Izrael-Hamas: Doniesienia o ciężkich walkach w całej Strefie Gazy w miarę kontynuowania izraelskiej ofensywy

Published

on

Wojna Izrael-Hamas: Doniesienia o ciężkich walkach w całej Strefie Gazy w miarę kontynuowania izraelskiej ofensywy

Demokraci od dawna chwalili tę grupę, której przywódca stwierdził, że „jest zadowolony, widząc Hamas atakujący Izrael”.

Kilku demokratycznych członków Kongresu ma długą historię publicznego poparcia dla organizacji, której przywódca niedawno wywołał burzę w związku z kontrowersyjnymi komentarzami na temat śmiertelnych ataków Hamasu na obywateli Izraela.

Nihad Awad, dyrektor wykonawczy i współzałożyciel Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), powiedział niedawno, że „jest zadowolony, widząc inwazję Hamasu na Izrael 7 października” i że państwo żydowskie nie ma prawa tego zrobić więc Samoobrona, ponieważ jest to „siła okupacyjna”.

„Dopiero 7 października mieszkańcy Gazy postanowili przełamać oblężenie – mury obozu koncentracyjnego” – powiedział Awad 24 listopada na 16. Dorocznej Konferencji Palestyny ​​w USA. „I tak, byłem szczęśliwy, że to zrobiłem”. Zobacz, jak ludzie przerywają oblężenie, zrzucają kajdany własnego kraju i swobodnie udają się do swojej ziemi, do której nie pozwolono im wejść.

Kontynuował: „I tak, mieszkańcy Gazy mają prawo do samoobrony – mają prawo do obrony. I tak, Izrael jako mocarstwo okupacyjne nie ma prawa do samoobrony.”

Komentarze Awada zmusiły Biały Dom do wykluczenia CAIR ze swojej strony internetowej jako zaangażowanego partnera w walce z antysemityzmem. Rzecznik Białego Domu również ostro skrytykował jego uwagi w oświadczeniu dla Fox News Digital.

„Potępiamy te szokujące, antysemickie wypowiedzi w najostrzejszy możliwy sposób” – powiedział Fox News Digital rzecznik Białego Domu. „Przerażające, brutalne ataki terrorystyczne Hamasu z 7 października były, jak powiedział prezydent Biden, „odrażające” i reprezentowały „nieskażone zło”.

„Tymczasem kilkudziesięciu prawodawców federalnych w całych Stanach Zjednoczonych wyraziło już poparcie dla CAIR, jak opisano na stronie internetowej organizacji, a niektórzy milczeli, gdy Fox News Digital zapytało ich o stanowisko współzałożyciela w sprawie przerażających ataków, w których zginęło 1200 osób. i inni zostali schwytani.

READ  Huragan Lee – na żywo: Burza gwałtownie się nasila i przemieszcza się w kierunku wysp karaibskich

Senator Krysten Sinema ze stanu Arizona, któremu grozi reelekcja w cyklu w 2024 r., pochwalił wcześniej pracę CAIR w zakresie „promowania bardziej sprawiedliwego społeczeństwa”, a także przyjął tysiące dolarów na datki na kampanię od byłych dyrektorów i przewodniczących CAIR Kapituła grupy.

„Inspirujące usługi tej organizacji są świadectwem Twojego sukcesu w budowaniu opiekuńczej, wspierającej i reagującej organizacji” – powiedział senator Bob Menendez, D-N.J., któremu obecnie postawiono zarzuty przekupstwa.

W 2019 r. senator Sherrod Brown ze stanu Ohio pochwalił tę grupę „za wzmacnianie pozycji amerykańskich muzułmanów w całym kraju w ramach aktywizmu politycznego i społecznego w naszym kraju”, jak napisano na stronie internetowej CAIR.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *