Connect with us

Świat

Premier Etiopii na linii frontu z armią w regionie Afar – telewizja państwowa

Published

on

NAIROBI, 26 listopada (Reuters) – Etiopski premier Abiy Ahmed jest na linii frontu z armią w walce z siłami powstańców Tigrayan w północno-wschodnim regionie Afar, podała w piątek państwowa Fana Broadcasting.

Abiy miała na sobie mundur wojskowy i, zgodnie z programem, rozmawiała ze stacją telewizyjną w Afaan Oromo i Amharic. Reuters nie mógł samodzielnie zweryfikować, gdzie dokładnie kręcono film.

„To, co tam widzisz, to góra, którą nieprzyjaciel podbił do wczoraj. Teraz możemy go całkowicie podbić ”- powiedział Abiy w kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

„Morale armii jest bardzo ekscytujące” – powiedział i obiecał „dziś” podbić miasto Chifra na granicy Tigray i Afar.

„Nie cofniemy się, dopóki nie pogrzebiemy wroga i nie zabezpieczymy wolności Etiopii. To, co musimy zobaczyć, to Etiopia, która stoi sama za sobą i umrzemy za nią ”- powiedział Abiy.

Premier Etiopii Abiy Ahmed uczestniczy w swojej ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi i regionalnymi zaplanowanymi na 21 czerwca w Etiopii w Jimmie w Etiopii 16 czerwca 2021 r. REUTERS / Tiksa Negeri / Zdjęcie pliku

Abiy ogłosił późnym poniedziałkowym wieczorem, że uda się na linię frontu, aby poprowadzić walkę z siłami powstańczymi z północnego regionu Tigray i ich sojusznikami.

Wojska Tigrayan zagroziły przedostaniem się do stolicy Addis Abeby lub wycięciem korytarza łączącego wnętrze Etiopii z największym portem w regionie.

Specjalny wysłannik USA Jeffrey Feltman powiedział w tym tygodniu, że wojska Tigrayan były w stanie posuwać się na południe w kierunku stolicy, ale wojsko odrzuciło kilka prób przecięcia korytarza transportowego na froncie wschodnim.

Rozszerzenie długotrwałego konfliktu na sąsiednie regiony Afar i Amhara oznacza, że ​​9,4 miliona ludzi potrzebuje pomocy żywnościowej w bezpośrednim wyniku trwającego konfliktu, powiedział w piątek Światowy Program Żywnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dodała, że ​​ponad 80% potrzebujących znajduje się za liniami bojowymi.

READ  Koronawirus w USA: stan Nowy Jork odnotowuje dzienny rekordowy poziom nowych przypadków Covid-19

„Korytarze do Tigray zostały zamknięte z powodu niedawnych zbrodni Tigrayan na Afar i Amharze, a także poważnych zakłóceń w odprawach rządu federalnego. Mniej niż jedna trzecia wymaganych dostaw… dotarła do regionu od połowy lipca ”, powiedział Organizacja.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Relacje z Nairobi Newsroom; Montaż przez Alison Williams, Alexa Richardsona i Emelię Sithole-Matarise

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *